„Malignant Vol. 2” – tak brzmi dubstep młodego pokolenia
MARAUDA, wraz z dwunastoma przedstawicielami młodego pokolenia dubstepu, zaprezentował drugą odsłonę corocznej kompilacji Malignant.
MARAUDA, czyli fenomen dubstepowej sceny
Wcześniej znany jako Mastadon, 19-letni Australijczyk szturmem podbił serca całej dubstepowej sceny i realizuje swoje wydawnicze marzenia jeden po drugim.
Jak w wielu przypadkach, kariera MARAUDY nabrała nieprawdopodobnego rozpędu zaraz po zauważeniu przez nieistniejące już NSD: Black Label, w którym ukazało się przełomowe Malignant EP, a następnie, rok później, Decimate EP.
NSD: Black Label – TOP wytwórnia riddim/tearout przestaje funkcjonować
To właśnie na trackliście pierwszego ze wspomnianych mini albumów pojawiło się Casket, które skupiło uwagę na nastolatku takich postaci, jak Slander, Excision, Kayzo i Zomboy i wybrzmiało podczas Tomorrowland, Bass Canyon i Lost Lands, oczywiście niejednokrotnie.
Posłuchaj Casket od MARAUDA
RAMPAGE, collab z Trampą i własny label
Solową współpracę z NSD Black Label producent zakończył Death Pit – swoim dotychczas najbardziej rozpoznawalnym singlem, a kilka miesięcy później wylądował po raz pierwszy w Europie. I to od razu na największym dubstepowo-drum&bassowym festiwalu na świecie, czyli RAMPAGE.
Pół miliona wyświetleń na YouTube mówi samo za siebie…
2020, dla wielu niezbyt udany rok, MARAUDA spędził na realizowaniu marzeń. Jednym z nich było stworzenie wspólnej produkcji z Trampą, a drugim własna wytwórnia.
Na początku zeszłego roku Never Say Die zesłało na nas bombę o tytule Ruckus, a w drugiej połowie sezonu wakacyjnego zostaliśmy rozdarci przez debiutancką kompilację MARAUDY – Malignant Vol. 1.
Trampa x MARAUDA – Ruckus
Seria Malignant
Na pierwszym albumie australijskiego projektu, reprezentującego dubstep w możliwie ciężkiej odmianie, udzielili się Subfiltronik, Calcium, Papa Khan, Hukae, Krischvn, Syzy, Aweminus i oczywiście jego pomysłodawca, MARAUDA.
Druga odsłona kompilacji znacznie powiększyła swój skład o dużo młodej basowej krwi i cztery kawałki więcej, w porównaniu do swojego poprzednika.
Malignant Vol. 2 to oprócz wspomnianych Maraudy, Subfiltronika, Papy Khana i Hukae, również Joeb, Beautnoise, Akirah, Executioner, Guppi, Nimda, STVG i Dkkay.
Średnia wieku wymienionej grupy ledwo co załapuje się na dwójkę z przodu, a każdy jej członek nieprzerwanie wprowadza mniejsze lub większe zamieszanie na dubstepowej scenie.
Czy Malignant Vol. 2 można nazwać albumem reprezentującym nowe pokolenie dubstepu? Mimo, że można dopatrzyć się tutaj pewnych produkcyjnych podobieństw, to koniec końców dostajemy konglomerat deathstepu, współczesnego dubstepu, riddimu i future riddimu, które chcąc opisać jednym słowem, nazwiemy tak czy inaczej dubstepem.