Mamy to! Unsound 2022 ogłosił pełny program festiwalu

Fot. Festicket
News
Unsound Festival 2022 rusza w październiku

Unsound przedstawił właśnie wszystkich artystów, którzy zagrają w październiku w Krakowie. 

Unsound Festival 2022 rusza w październiku

Unsound Festival dokładnie od 20 lat pozostaje jedną z najważniejszych i najbardziej ambitnych muzycznych oraz artystycznych imprez na festiwalowej mapie Polski. Uczestnicy tegorocznej edycji będą mogli kolejny raz wziąć udział w licznych koncertach, dyskusjach, prezentacjach i warsztatach. Wszystkie te działania potwierdzają tylko, że Unsound Festival ma za zadanie nie tylko dostarczać nam rozrywki, ale również edukować i rozwijać jako świadomych odbiorców kultury.

Ale po kolei. Jeśli chodzi o część muzyczną, to w październiku będziemy mogli zobaczyć m.in. Shygirl, która zastąpi ogłoszoną wcześniej Caroline Polachek. Ta niezwykle oryginalna brytyjska artystka miała zagrać na OFF Festivalu, jednak wskutek nieporozumień z organizatorami ostatecznie nie zaprezentowała się katowickiej publiczności. Miejmy nadzieję, że w Krakowie dane nam będzie już usłyszeć jej fantastyczną mieszankę hip-hopu, eksperymentalnej muzyki klubowej oraz R&B.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Sobota będzie stała pod znakiem klubowych brzmień. Wystąpią wtedy m.in.: Vigro Deep – jeden z ważniejszych twórców nowego gatunku muzycznego o nazwie amapiano, Batu oraz OK Williams – brytyjscy DJ-e znani z eklektycznego stylu, a także bezkompromisowa Nkisi. Ponadto przed nami premierowy set b2b, który zagrają założyciel wytwórni Hyperdub Kode9 oraz Tim Reaper. W programie znalazł się również wspólny występ dwójki twórców od lat związanych z festiwalem, czyli Eltrona oraz Charlie.

Mamy to! Unsound 2022 ogłosił pełen program festiwalu
fot. Materiały organizatora

Darmowe koncerty, warsztaty, dyskusje

Organizatorzy przygotowali dla nas również serię darmowych koncertów o nazwie Morning Glory, a do porannego line-upu dochodzi Ale Hop – urodzona w Peru producentka muzyki eksperymentalnej. W ramach Ambient Brunch w hotelu Puro wystąpią Perila i Martyna Basta.

Impreza zamykająca odbędzie się 16 października w wybudowanym w latach 30. XX wieku dawnym budynku Poczty Głównej w Krakowie. W line-upie znaleźli się: Objekt b2b Monster, DJ Python, Manuka Honey, Olivia oraz Bakblivv.  Do dawnego budynku Poczty Głównej zapraszamy także na popołudniowe wydarzenia. W piątek z solowym koncertem na kontrabas wystąpi Ksawery Wójcicki, a duet Naaljos Ljom zaprezentuje „tradycyjną, norweską mikrotonalną muzykę taneczną”, tworzoną przy pomocy syntezatorów i skandynawskiego tradycyjnego instrumentarium

– czytamy w informacji prasowej.

Podczas festiwalu swój najnowszy album wypełniony eksperymentalną muzyką elektroniczną pt. Pristine zaprezentuje Jacek Sienkiewicz. Będziemy mogli także liczyć na liczne aftery, które organizują przedstawiciele ugandyjskiego festiwalu Nyege Nyege.

Ogłoszony został także program dyskusyjny, który jest bezpłatny i potrwa przez 6 dni. Publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w niemal czterdziestu spotkaniach, dyskusjach, prezentacjach czy warsztatach. Wśród gości znajdą się artyści i artystki, dziennikarze i dziennikarki, badacze i badaczki oraz kuratorzy i kuratorki. Wspólnie pochylą się oni nad tegorocznym tematem przewodnim imprezy Bubbles, przyglądając się m.in. „bańkom geopolitycznym, społecznym i twórczym”.

Mamy to! Unsound 2022 ogłosił pełen program festiwalu
fot. Materiały organizatora

To wszystko na teraz – do zobaczenia już niedługo w Krakowie. W międzyczasie zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału na Discordzie, na którym można eksplorować historię festiwalu i dołożyć swoją cegiełkę do unsoundowego archiwum

– zachęcają organizatorzy.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →