Kapitalny powrót London Grammar z George’m FitzGeraldem

News

Trzy lata trwa już wydawnicza cisza ze strony brytyjskiego tria. Wygląda na to, że muzycy postanowili położyć jej kres. London Grammar zaprezentowali nowy, świetny singiel zapowiadający nadchodzący album. Za produkcję utworu odpowiada George FitzGerald.

London Grammar i nowa fala na brytyjskiej scenie

O zespole tworzonym przez Hannah Reid, Dana Rothmana i Dota Majora zrobiło się głośno niespełna dekadę temu. Formacja założona w Notthingham narobiła szumu swoim debiutanckim albumem zatytułowanym If You Wait. Krążek, który ukazał się w 2013 roku, zyskał ogromną aprobatę ze strony krytyków i słuchaczy. W krótkim czasie London Grammar dołączyli do The xx, Disclosure czy AlunaGeorge, młodych zespołów, które w błyskotliwy sposób definiowały nową falę na brytyjskiej scenie, łączącą klubowe zacięcie z muzyką pop.

London Grammar. Elektronika pościelowa

W przeciwieństwie do wspomnianych formacji, członkowie London Grammar lubili zwolnić tempo i nadać swoim utworom melancholijnego, wręcz balladowego charakteru. Takie kawałki jak  Strong, Hey Now czy Wasting My Young Years zaprowadziły zespół na sceny największych festiwali. Choć drugiej płycie w dorobku London Grammar, wydanej w 2017 roku Truth Is A Beautiful Thing towarzyszyło mniejsze zamieszanie niż poprzedniczce, to jednak Brytyjczycy wciąż zdobywali coraz większą rzeszę fanów na całym świecie.

Na przestrzeni 11 lat swojej działalności, grupie udało się wypracować charakterystyczny styl i nie zginąć w gąszczu podobnych sobie projektów. Ogromną zasługę ma w tym Hannah Reid, liderka formacji, której wyjątkowa, matowa barwa głosu, została doceniona przez innych producentów. W poprzednich latach wokalistkę do współpracy zapraszali m.in. Disclosure czy Flume.

London Grammar z nowym singlem. Współproducentem George FitzGerald

Niespodziewanie, bez większych zapowiedzi, London Grammar zaprezentowali nowy utwór. Baby It’s You to zapowiedź trzeciego długogrającego krążka w dorobku Brytyjczyków. Współproducentem numeru jest George FitzGerald, co zresztą słychać niemal od pierwszej sekundy trwania kawałka. Muzyk w sobie znany sposób przemycił elementy doskonale znane choćby ze swojego ostatniego, świetnego albumu, All That Must Be z 2018 roku (nie wliczając projektu OTHERLIINE z Lil Silvą).

Baby It’s You łączy w sobie wszystko to, czym London Grammar i George FitzGerald zaskarbili sobie uznanie słuchaczy. Z jednej strony mamy do czynienia ze świeżą, pulsującą house’owym klimatem elektroniką, z drugiej zgrabną konstrukcję chwytliwej, popowej piosenki. Numer nawiązuje do najlepszych utworów w dorobku tria z Notthingham. Jeśli zawartość nowego albumu zostanie utrzymana w podobnym charakterze, możemy być spokojni – zawodu nie będzie.

London Grammar (by Crowns & Owls)

London Grammar (by Crowns & Owls)

London Grammar. Kiedy nowa płyta?

Póki co, nie są znane żadne szczegóły dotyczące nowego albumu London Grammar. Zespół nie podzielił się informacji na temat tytułu lub daty premiery krążka. Będziemy wypatrywać ich z uwagą, podobnie jak kolejnych singli. Bądźcie czujni.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →