Flume – koncert w Polsce jesienią, nowości już teraz

232
News
Flume – koncert w Polsce jesienią, nowości już teraz

Flume w tym tygodniu zapowiedział jesienny występ w Polsce. Dziś Australijczyk zaprezentował numer, będący efektem współpracy z London Grammar.

Kawałek nosi tytuł Let Me Know. Do współpracy nad nim, Flume zaprosił Hannah Reid, wokalistkę brytyjskiej formacji London Grammar. Efekt? Świetny.

Flume i London Grammar o wspólnej piosence

Harley Streten, bo tak brzmi prawdziwe imię i nazwisko Australijczyka, o nagraniu Let Me Know mówi tak:

Hannah i ja napisaliśmy Let You Know latem. Byłem na wycieczce w Londynie, był to właściwie ten sam wyjazd, w ramach którego po raz pierwszy spotkałem slowthai. Chcieliśmy zrobić coś z Hannah od dłuższego czasu, a ten właśnie przyszedł tego dnia, naturalnie, w studiu.

Hannah Reid dodaje:

Od lat chcieliśmy ze sobą współpracować, ale nigdy to się nie udało, przez nasze harmonogramy. Cieszę się, że w końcu to się stało. Praca z Harleyem była zaszczytem, ponieważ on przesuwa granice muzyki elektronicznej jak nikt inny. To rodzaj ponadczasowego, elektronicznego artysty. Kocham piosenkę, którą wspólnie zrobiliśmy.

Flume i London Grammar w ostatnim czasie

Let Me Know to pierwszy numer od 2017, pod którym podpisali się London Grammar. Muzycy zaprezentowali wówczas świetnie przyjęty krążek Truth is a Beautiful Thing. Znalazło się nim 11 piosenek. Producentem krążka był Paul Epworth, współpracujący m.in. z Adele czy Florence + The Machine.

Z kolei Flume należy do zdecydowanie bardziej aktywnych twórców, jeśli chodzi o dostarczanie nowych dźwięków. W marcu tego roku Australijczyk zaprezentował mixtape zatytułowany Hi This Is Flume. Wydawnictwo stanowiło odskocznię od tego, co fani artysty mogli usłyszeć na poprzednim krążku Skin czy na debiutanckim albumie z 2012 roku.

Flume – koncert w Polsce

Nad Wisłę Flume zawita jesienią. 28 października zobaczymy go w Warszawie. Miejscem występu będzie Towar. Regularna sprzedaż biletów ruszy od 21 czerwca na oficjalnej stronie internetowej dystrybutora wejściówek. Najbardziej niecierpliwi fani mogą próbować swoich sił w przedsprzedaży. Szczegóły na profilu wydarzenia na Facebooku.

Więcej o samym koncercie przeczytacie tutaj.