Jest bardzo źle. Już połowa z nas ma problemy ze słuchem z powodu uczestnictwa w imprezach

via Facebook
News
słuch

Najnowsze badania na temat wpływu decybeli na nasze zdrowie podczas imprez i koncertów nie pozostawiają wątpliwości. Problemy ze słuchem dotyczą dzisiaj co drugiej osoby regularnie słuchającej głośnej muzyki na żywo. Sprawdź szczegóły.

Problemy ze słuchem

Ten sam raport, który wykazał, iż 50% uczestników muzyki na żywo słyszy dzwonienie w ich uszach potwierdził, że tylko 1 na 10 osób korzysta z zatyczek do uszu. Według Światowej Organizacji Zdrowia oznacza to, że połowie z nas zagraża ubytek słuchowy wywołanym hałasem – w tym szumu usznego i głuchoty. Platforma biletowa TicketSwap wzięła ostatnie badania do serca i sama rozpoczęła kampanię na rzecz bezpieczeństwa wynikającego z przebywania w głośnych przestrzeniach. #DontMissabeat ma na celu edukowanie ludzi na temat szumu usznego i utraty słuchu, jednocześnie zachęcając do korzystania z zatyczek.

problemy
via facebook.com/lovefamilyparkfestival

Głośne słuchanie muzyki zagraża słuchowi nawet 1,35 mld młodych osób na całym świecie – informuje „The Washington Post”. Osoby w wieku 18 do 34 lat regularnie słuchają zbyt głośnej muzyki, co negatywnie wpływa na ich słuch – wynika z analizy naukowców. Wiele osób często słucha muzyki na poziomie ok. 105 dB. „The Washington Post” przypomina, że poziom hałasu w miejscach rozrywki osiąga od 104 do 112 dB. To poziom o wiele wyższy od zaleceń ekspertów, za bezpieczne – według National Institutes of Health – uważa się te poniżej 70 db.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Czytaj także: KiNK wyznał, że cierpi na problemy ze słuchem

Do najnowszych badań odniósł się dyrektor Stowarzyszenia Ochrony Słuchu w Wielkiej Brytanii.

Ludzie na całym świecie kochają obcować z głośną muzyką. Należy pamiętać, że w trakcie koncertów czy wypadów do klubu poziom dźwięku może osiągać ponad 100 dB. W tym momencie jesteśmy narażeni na nieodwracalne szkody, takie jak głuchota, szum w uszach, nadwrażliwość na hałas oraz zwiększone ryzyko dla wczesnego otępienia i zaburzeń poznawczych. Uważam, że każdy powinien cieszyć się dźwiękiem w bezpieczny sposób. Naszym zadaniem jest edukacja na ten temat. Zatyczki, omijanie głośników i odpoczynek uszu to najprostsze posoby, aby cieszyć się muzyką w sposób zrównoważony i zdrowy

Przekraczane zdrowe limity mogą powodować szumy uszne, nadwrażliwość słuchową, a nawet utratę słuchu. Długotrwale przebywanie w hałasie potrafi negatywnie wpłynąć na samopoczucie, koncentrację oraz efektywność. Ratunkiem w takich sytuacjach, do którego przekonuje się coraz więcej osób, są zatyczki do uszu. Mowa tu o profesjonalnych stoperach skierowanych dla muzyków oraz koneserów klubowo-festiwalowych brzmień. Wykonane najczęściej z hipoalergicznego silikonu zapewniają pełną częstotliwość i przyjemną jakość dźwięku przy bezpiecznych poziomach słuchania.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →