HEX nie bierze jeńców – mocne uderzenie na początek roku
Powstały w Barcelonie kolektyw, jest na fali po obfitym w nowe wydawnictwa roku 2021 oraz ostatnim głośnych występach Paolo Ferrary i Lorenzo Ragaziniego w Boiler Roomie. Na sam początek nowego roku HEX TechnoMovement wypuścił nową płytę, będącą manifestem artystów - jest głośno i ostro. Posłuchajcie!
HEX ogłasza techno-metalową rewolucje
Kolektyw od początku swojej działalności zaciera granice między muzyką klubową, a ciężkimi brzmieniami. Na dziewiątym wydawnictwie kolektywu HEX – Anarock 19, mamy do czynienia z prawdziwą nawałnicą gitar oraz techno. Autorzy promują nowe wydawnictwo, określając je jako „prekursorskie wydanie TechnoMetalowe”.
Ta EPka jest maksymalnym wyrazem obecnego zamiaru Paolo Ferrary i Lorenzo Raganziniego, by połączyć Techno z heavy metalem i rockiem pod nazwą nowego przesterowanego, surowego, metalicznego i post-apokaliptycznego gatunku, który nazwali „TechnoMetal”
– czytamy w notce o wydawnictwie
Na Anarock 19 znalazły się również świetne remiksy uznanych artystów Antigone oraz Tima Tamy, dla których jest to pierwsza współpraca z kolektywem.
HEX009 – Anarock 19
Z Barcelony w świat
Hex to założony w 2014 roku przez Paolo Ferrare „PØLI” i Lorenzo Raganziniego, interdyscyplinarny ruch techno, który tworzą: muzyka, sztuka, odzież, fotografia i wideo; skrzyżowanie różnych ludzi, których łączy wspólne zainteresowanie muzyką i alternatywnymi formami wyrazu sztuki. Członkowie kolektywu reprezentują mroczne, często kontrowersyjne i nawiązujące do okultyzmu oraz subkultury metalowej formy ekspresji. W ubiegłym roku kolektyw w związku z obostrzeniami w Hiszpanii oraz rozszerzeniem działalności poza stolicę Katalonii, zmienił nazwę z Hex Barcelona, na Hex TechnoMovement. Grudniowe występy Lorenzo Ragaziniego i Paolo Ferrary w Boiler Roomie zobaczyło do tej pory ponad 160 tysięcy ludzi.