FL Studio w końcu na Maka?

Technologia

Wbrew wcześniejszym deklaracjom Image-Line, trwają pracę nad pełnym przeniesieniem FL Studio na komputery Apple. Producent jeszcze nic nie obiecuje, ale być może spełni się jedno z największych życzeń użytkowników dawnego Fruity Loops.

Firma Image-Line potwierdziła, że ulegnie prośbom fanów i podejmie się przeportowania FL Studio na komputery Apple. Zadanie trudne, bo kod tego jednego z najpopularniejszych na rynku DAW-ów został napisany w języku Delphi, którego skompilowanie pod OS X nie było prostą sprawą. Dopiero niedawno pojawiły się odpowiednie narzędzia, co pozwoliło programistom Image-Line na przystąpienie do pracy.
Od kilku miesięcy trwają testy natywnych wersji dla OS X instrumentów Edison, Gross Beat, Harmless, Harmor, Maximus, Ogun, Slicex, Sytrus i Vocodex. Teraz programiści zabrali się też za portowanie FL Studio 12. Na razie Image-Line nic nie obiecuje, bo w trakcie prac mogą wystąpić problemy komplikujące sprawę, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, być może makową wersję FL Studio zobaczymy już w przyszłym roku.
Image-Line zaznacza, że nad przystosowaniem FL Studio do OS X pracuje inny zespół niż nad wersją dla Windows, w związku z czym nie będzie opóźnień premiery FL Studio 12 dla pecetów.
PS. Jeśli koniecznie chcecie odpalić FL Studio na Maku, tymczasowo możecie skorzystać z wersji ze zintegrowanym CrossOverem. Niestety, to wciąż windowsowa wersja i wszelkie VST również musicie mieć w wersjach dla systemu Microsoftu.


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →