David Guetta zebrał ponad 700 tys. dolarów na walkę z COVID-19

News
David Guetta sprzedał swoją muzykę

David Guetta - pionier EDM zebrał podczas swojej zbiórki ponad 700 tysięcy dolarów. Pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne i walkę z COVID-19.

Streamy przeciwko COVID-19

Ostatnie dni w branży rozrywkowo-artystycznej to przede wszystkim ofensywa wszelkiej maści streamów. To, co jeszcze niedawno wydawało się dodatkową atrakcją, towarzyszącą imprezom na całym świecie, dziś staje się jedyną możliwością prezentacji sztuki na żywo. Jestem przekonany, że każdy z nas przez ostatnie miesiące doświadczył lawiny powiadomień w social mediach o rozpoczęciu transmisji przez ulubionych artystów.

W tym miejscu można zadać sobie pytanie o sensowność takich działań. Bo przecież nie wszyscy muszą pałać miłością do chłonięcia muzyki za pośrednictwem ekranu komputera, telewizora czy rzutnika. Dla wielu odbiorców forma streamów jest po prostu nieatrakcyjna, bezduszna lub są nią najzwyczajniej w świecie zmęczeni. Co jednak, gdy za konsoletą stanie jeden z najpopularniejszych muzyków na świecie? Odpowiedzi na to pytanie dostarczył nam David Guetta, który połączył swój wirtualny występ ze zrzutką na cele charytatywne. Efekt jest powalający.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

David Guetta United at Home

18 kwietnia na dachu jednego z budynków w Miami odbył się stream setu Davida Guetta’y trwający dwie godziny. Francuski muzyk ogłosił, że całość środków zebranych podczas akcji przeznaczy na walkę z koronawirusem. Pieniądze docelowo trafić mają do: WHO, Feeding South Florida, Feeding America oraz French Fondation Hôpitaux de Paris.

David Guetta / United at Home – Fundraising Live from Miami

W wyniku akcji gigant EDM uzbierał przeszło 700 tysięcy dolarów, a pieniądze wciąż napływają za pośrednictwem specjalnie otworzonego w tym celu serwisu. Samą transmisję oglądało w sumie ponad 25 milionów osób.

Czy streaming stanie się przyszłością branży muzycznej?

Liczby, którymi poszczycić się może David Guetta, robią kolosalne wrażenie i pokazują, że nadchodzące wirtualne wydarzenia pokroju Unsound 2020 mają spory potencjał, jeśli chodzi o widownię zgromadzoną przed monitorami. Czy streaming stanie się przyszłością branży muzycznej? Na pewno pozostanie jej stałym elementem, a na pytanie o jego rolę odpowiedzieć będziemy sobie mogli, gdy opadnie kurz pandemicznej zawieruchy.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →