„2017-2023” – tajemniczy wpis Printworks zwiastunem „finałowego sezonu” londyńczyków?

Fot. Printworks
News
Printworks

Czy po pięciu latach funkcjonowania jako „miejscówka tymczasowa" Printworks zakończy działalność? Przynajmniej tak można wywnioskować z wpisu londyńczyków zamieszczonego na ich instagramowym koncie.

Printworks. Idą zmiany

Wiele wskazuje na to, że usytuowany przy Surrey Quays Rd w Rotherhithe w południowej części Londynu Printworks w roku 2023 przestanie funkcjonować. Co prawda już w lipcu mówiło się o zamknięciu przestrzeni i przekształceniu jej na biura i sklepy „wykorzystujące ikoniczną, podłużną strukturę miejsca oraz zachowujące sale prasowe, z dodatkową rozbudową na dachu i południowym końcu samego budynku”, jednak przez kolejne miesiące o całej sprawie zrobiło się dość cicho. Firma Hawkins Brown stojącą za „transformacją” Printworks w lipcu tego roku tak wypowiedziała się o nowym pomyśle na przestrzeń:

Proponowany projekt czerpie z rozległych badań nad ponownym wykorzystaniem budynków przemysłowych w celu stworzenia innowacyjnego, jedynego w swoim rodzaju miejsca. Zainspirowaliśmy się śmiałą i funkcjonalną formą oryginalnego budynku Harmsworth Quay Printworks, aby wygenerować odpowiedź architektoniczną; zachowanie jak największej struktury i szkieletu istniejącego budynku oznacza, że minimalizujemy rozbiórkę i emisję węgla.

Czytaj również: Już wiemy, co stanie się z londyńskim Printworks

Tajemniczy wpis sugerujący o końcu Printworks otwiera furtkę do jego pełnej interpretacji. Jak dobrze wiemy, miejsce o pojemności 6 tys. osób zostało otwarte w styczniu 2017 roku. Od początku działalności nieoficjalnie przeznaczone było jako „przestrzeń tymczasowa”, aby pomóc w rozwoju do regionu przy Surrey Quays. Z kolei „2023” wskazuje na rok zamknięcia obiektu, co zresztą potwierdziła magazynowi Mixmag jedna z osób pracujących blisko Printworks:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W tym momencie możemy potwierdzić, że lokal zostanie zamknięty na kilka lat zgodnie z planem w nowym roku na czas modernizacji. Jako zespół jesteśmy zobowiązani do zachowania istoty ikonicznego Press Halls i zachowania ducha Printworks na nasz powrót.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →