Oliver Koletzki

Oliver Koletzki
Deep house Minimal Tech House Techno

W 2005 roku 29-letni wówczas Oliver Koletzki wydał 500 kopii swojego undergrandowego singla Der Muckenschwarm. Jedna z kopii trafiła do samego Svena Vath który zainteresował się twórczością Olivera i zaczął prezentować jego utwory w swoich setach. Jak powiadał sam Mr. Vath: Za każdym razem kiedy grał produkcje Olivera ludzi ogarniała istna euforia! Wkrótce po tym utwory Koletzkiego trafiły do jednej z największych wytwórni na świecie – Cocoon Records.

Jego początki związane były z muzyka hip-hopową, tworzył ją od 12’nastego roku życia. W szybkim czasie przerzucił swoją zajawkę na elektroniczne brzmienia. Kiedy osiągnął pełnoletniość, wystartował jako dj w swoim rodzinnym miecie Brunschweig i błyskawicznie został regularnie zapraszany do wielu z klubów. W 2000 roku zdecydował przenieść się do Berlina gdzie studiował. Dzięki swym pierwszym wydawnictwom muzyki elektronicznej, Oliver trafił do najlepszych klubów w Niemczech i poza granice. W połowie 2005 roku grał już na największych festiwalach naszego globu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pod koniec 2005 roku wciąż odnosząc sukcesy otworzył swój własny label Still vor Talent. Gdzie już sam jako A&R manager wynajdywał nowe młode talenty. Stworzył nową platformę która odniosła duże powodzenie na rynku muzyki elektronicznej. W 2006 roku wspólnie z Florian Meindl otworzył kolejną wytwórnie Flash Records, gdzie promowali ich wspólne brzmienia zapraszając największe sławy muzyki techno do remixowania.

Maj 2007 to kolejny album Get Wasted, który zasłyną w najbardziej cenionych gazetach jako jedna z najlepszych płyt wydanych ostatnimi laty. Doskonałe recenzje pism takich jak DJ Mag zaprocentowały! Wydania Olivera trafiły do wielu doskonałych wytwórni jak: Great Stuff, Global Underground, Audiotherapy czy Hell Yeah.

Oliver został poproszony o zremixowanie wielu wspaniałych topowych artystów takich jak: Paul Jackson, Mason, Fischerspooner, Oliver Huntemann czy Lutzenkirchen. Sam w zamian otrzymał ich wiele więcej gdyż remiksowanie takiego artysty jak on to wielka przyjemność, której doświadczyli: Dominik Eulberg, Pig & Dan, Tigerskin, Kiki, Format:B, Martin Eyerer, Alex Dobly, Umek, H.O.S.H. czy Audiofly.

Oliver wciąż robi to co kocha: zwiedza Świat przemierzając najdalsze zakątki zadowalając rosnącą grupę fanów. Jego trasy koncertowe zaplanowane są z rocznym wyprzedzeniem. Niemal każda produkcja Koletzkiego trafia na topowe miejsca sprzedaży, bez względu czy tworzy on deep house czy techno. Jako jeden z niewielu wciąż regularnie wydaje swoją twórczość na czarnych plackach.
Dziennie Myspace Olivera odwiedzany jest przez tysiące fanów z całego Świata. Ostatnio wydany Album Großstadtmärchen już teraz jest wielkim hitem, a to dopiero początek promocji tej płyty.

DJ Chart | Oliver Koletzki | 10.2014

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Boy Next Door Living A Lie (Oliver Koletzki Remix) Stil Vor Talent
2 High Heels Breaker Come Easy (feat. Sarah Palin) (David August Remix) Drumpoet Community
3 Chaim Underwater (Original Mix) Visionquest
4 Daniel Bortz, Sascha Sibler If Not Tomorrow Maybe Someday (Original Mix) Permanent Vacation
5 Niko Schwind, Lil Magdalene My Heart Is On Fire (Dale Howard Remix) Stil Vor Talent
6 Smash TV Coupe DeVille (Original Mix) Suol
7 Kruse & Nuernberg, Teenage Mutants Moving Forward (Original Mix) Light My Fire
8 Simion U+I (Darius Syrossian Dub) Hedonism Music
9 Kollektiv Turmstrasse Last Day (David August Revision) Diynamic Music
10 Purple Disco Machine, Teenage Mutants People (Wild Culture Remix) Stil Vor Talent
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →