Katy B

Katy B
Dubstep Garage House
Kraj:
Wielka Brytania
Miasto:
Londyn

Każdy gatunek muzyczny musi mieć swoją królową, lub co najmniej  księżniczkę. Także coraz popularniejsza, ale jednak zdominowana przez mężczyzn scena dubstep/UK Funky potrzebowała damskiego pierwiastka. Wydaje się, że idealnie do tej roli nadaje się 21-letnia Kathleen Brien, która ukrywa się pod pseudonimem Katy B.

Jeszcze rok temu o jej muzycznych fascynacjach wiedzieli tylko bywalcy undergroundowych  londyńskich imprez oraz koledzy z prestiżowej uczelni muzycznej BRIT School, której Katy jest absolwentką. Dziś to wschodząca gwiazda brytyjskiej elektroniki, z niezwykle charakterystycznym głosem. Głosem, który zdążył zafascynować dwa producenckie składy – The Count & Sinden oraz Magnetic Man.  Ci pierwsi poprosili ją o wokal w utworze na debiutanckim albumie „Mega Mega Mega”,  u tych drugich zaśpiewała w przeboju „Perfect Stranger”, który znajdzie się także na debiutanckim albumie Katy B.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Współpraca ze wspomnianymi Magnetic Man zaowocowała solowymi nagraniami artystki produkowanymi przez Bengę –  1/3  składu Magneticów.  Ostatnie miesiące to triumfalny pochód Katy B przez anteny rozgłośni radiowych z kawałkami „On A Mission” i „Lights On” z gościnnym udziałem Ms. Dynamite oraz praca nad pierwszą płytą, której premiera odbędzie się 4 kwietnia 2011 roku.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →