Kolejne gwiazdy na Selector Festival i Tauron Nowa Muzyka

7 051
News

Poznaliśmy nazwiska kolejnych artystów, którzy wystąpią na tegorocznych Selector Festival i Tauron Nowa Muzyka!

Organizatorzy trzeciej edycji Selector Festival ogłosili nazwiska kolejnych gwiazd, które wystąpią na początku czerwca na krakowskich Błoniach. Po La Roux, Crystal Castles, Klaxons, Does It Offend You, Yeah?, The Orb, Hercules & Love Affair, Logo i Fenech-Soler do line up’u dołączają Ladytron, Katy B oraz SebastiAN.

Choć pochodząca z Liverpoolu grupa Ladytron działa scenie muzycznej już od końca lat ’90, to dopiero w 2005 roku, wraz z przejściem do dużej wytwórni, doczekali się prawdziwego sukcesu. Okazał się nim album „Witching Hour”, z pierwszym międzynarodowym przebojem zespołu „Destroy Everything You Touch”. Naturalną konsekwencją popularności była gigantyczna światowa trasa koncertowa, a także rola supportu przed koncertami Nine Inch Nails. Do Krakowa Ladytron przyjadą z ukazującą się na dniach składanką singli „Best Of 00-10”, ale także z premierowym materiałem, który pod tytułem „Gravity The Seducer” pojawi się w sklepach w drugiej połowie roku.

Każdy gatunek muzyczny musi mieć swoją królową lub co najmniej księżniczkę. Także coraz popularniejsza, ale jednak zdominowana przez mężczyzn scena dubstep/UK Funky, potrzebowała damskiego pierwiastka. Wydaje się, że idealnie do tej roli nadaje się 21-letnia Katy B. Jeszcze rok temu o jej muzycznych fascynacjach wiedzieli tylko bywalcy undergroundowych londyńskich imprez. Dziś to wschodząca gwiazda brytyjskiej elektroniki, z niezwykle charakterystycznym głosem. Artystka ma na swoim koncie współpracę z takimi gwiazdami jak The Count & Sinden czy też Magnetic Man.

SebastiAn zasłynął remixem dokonanym dla Daft Punk i szybko wyrobił sobie markę na francuskiej scenie elektronicznej. Kolejny duży rozgłos przyniósła artyście interpretacja utworu „Killing In The Name” Rage Against The Machine, który ukazał się w 2007 roku. Sebastian Akchote współpracował również z takimi gwiazdami jak Bloc Party, Klaxons czy też Uffie. Artysta od samego początku związany jest z wytwórnią Ed Banger i to jej nakładem ukaże się wkrótce jego długo oczekiwany debiutancki album zatytułowany „Total”.

Źródło: materiały organizatora


Poznaliśmy również główną gwiazdę tegorocznej edycji Tauron Nowa Muzyka. Jest nią znany duet Lamb!

Andy Barlow oraz Lou Rhodes od początku swojej wspólnej kariery uznawani są za jeden z najbardziej przebojowych zespołów w obrębie sceny trip hop. Na swoim koncie mają doskonałe albumy, które bez nadmiernej promocji rozchodziły się po całym świecie, wzbudzając zachwyt kolejnych fanów. Praktycznie każdy nagrany przez nich singiel znajdował sobie wygodną niszę na brytyjskich listach przebojów, co zapewniało zespołowi rozpoznawalność wśród masowej publiczności, nigdy jednak nie zmusiło ich do podejmowania artystycznych kompromisów.

Lamb jeszcze w tym roku planują wydać swój piąty album i to właśnie materiału z tej płyty będziemy mieli okazję wysłuchać w ostatni sierpniowy weekend na terenie Nowego Muzeum Śląskiego jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie.

 

Źródło: materiały organizatora