James Holden

James Holden
Electronic Minimal Progressive House Techno
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:
James holden pomimo swojego młodego wieku wyprodukował już niesamowitą liczbę progresywnego house’u, podpisał też dużą umowę z Sony.
Wyuczony na klasycznych instrumentach takich jak pianino i skrzypce oraz ze stopniem naukowym z matematyki z Uniwersytetu Oksfordzkiego, uderzenie muzyki Jamesa Holdena najlepiej może być opisane przez reakcje innych znanych muzyków:
 „James Holden absolutnie niesamowity!” Nick Warren
 „Najlepszy obecnie muzyk!” Pete Tong
 „Najbardziej utalentowany muzyk roku 1999” Dave Seaman
 „Poprosimy o duże brawa dla tego pana!” Mixmag Jego
Wcześniejsza praca przed rokiem 1999 pozwoliła na szybkie rozwinięcie jego umiejętności i ukształtowanie jego talentu produkcyjnego. Zaczął on tworzyć niesamowicie głęboki i wspaniały house. Stworzył własny niepowtarzalny styl w muzyce, nazwany „pixie-trance”, wspierany przez dźwięki inspirowane sander’em kleinenberg’iem czy labelmate.
Zyskał rozgłos dzięki współpracy z takimi sławami jak John Digweed, z którym współpracował w jego wywtórnii „Bedrock”, czy z Sasha’ą, u którego zagrał gościnnie na płycie. James pojawił sie też na płytach Anthony’ego Pappa’y, Dave’a Seaman’a czy Pete’a Tong’a.
James tworzy głęboką progresywną muzykę klubową. Wcześniejsza praca Jamesa Holdena to nagranie 12’’ pod płaszczykiem ‘Guise of pulse’ oraz kilka remixów ich utworów dla wytwórnii ‘Silver Planet’ w 1999. Ale dopiero jego następna 12’’ przykuła uwagę wszystkich.
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →