James Holden powraca z nowym krążkiem

Zapowiedzi

Siedem lat po wydaniu debiutanckiego albumu James Holden zapowiada nową płytę, zatytułowaną "The Inheritors". Premiera dopiero w czerwcu, ale pierwszego singla możemy posłuchać już teraz.

Aż trudno uwierzyć, że uchodzący za muzycznego wizjonera i odważnego eksperymentalistę James Holden ma w dorobku tylko jeden album – „The Idiots Are Winning” z 2006 roku. W momencie wydania tego longplay’a jego kariera była już w pełni rozpędzona dzięki singlom, które już na zawsze wpisały się w kanon muzyki elektronicznej – m.in. „Nothing” i „A Break In The Clouds„.
Dzisiejesza muzyka Holdena w niczym nie przypomina jego początków. Nowy album „The Inheritors„, który tytuł zawdzięcza powieści Williama Goldinga („Spadkobiercy”) został wyprodukowany przy użyciu analogowego systemu modularnego i własnoręcznie napisanego oprogramowania. W muzyce dominuje chaos, a źródłem inspiracji były dla artysty dokonania The KLF i Elgara.
Płyta „The Inheritors” ukaże się 17 czerwca nakładem należącej do Holdena wytwórni Border Community. Pierwszym singlem z nowego krążka jest „Gone Feral„, którego odsłuch znajdziecie poniżej.
Holden – The Inheritors [Border Community]
Data wydania: 17.06.2013Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →