Na ten powrót czekaliśmy od dawna. James Holden zapowiada pierwszy album od 2017 roku

fot. facebook.com/iamtherealjamesholden
News
James Holden

James Holden powraca w wielkim stylu. Jeden z najbardziej fascynujących twórców współczesnej muzyki elektronicznej zapowiada czwarty album studyjny. Płyta Imagine This Is A High Dimensional Space of All Possibilities ukaże się 31 marca nakładem wytwórni Border Community. Słuchamy zapowiadający singiel!

James Holden. Artysta kompletny

James Holden w czwartym albumie studyjnym odchodzi od muzyki stworzonej dla zespołów występujących na żywo na rzecz bardziej introspektywnych brzmień. Składający się z 12 utworów krążek Imagine This Is A High Dimensional Space of All Possibilities wraca do muzycznych korzeni Holdena, ilustrując wybitny kolaż dźwięków, zestawiający kontrastujące ze sobą światy. Płyta zostanie wydana w Border Community, labelu założonego w 2003 roku przez brytyjskiego muzyka. W tym miejscu swoje światło dzienne ujrzały wydawnictwa takich artystów jak Extrawelt, Misstress Barbara, Ripperton, Fairmont, Nathan Fake, James Holden, Apparat czy Lazy Fat People.

James Holden
fot. Helena Majewska via facebook.com/iamtherealjamesholden

Do albumu dołączona jest 12-stronicowa książeczka komiksowa, narysowana przez amsterdamskiego ilustratora i muzyka Jorge Veleza. Zabieg ten ma pomóc wypełnić wizualny komponent wciągającego świata fantazji Holdena. Sam zainteresowany wspomina, że najnowszy krążek to płyta, którą chciał zrobić już w wieku nastoletnim.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Chciałem, żeby to była moja najbardziej otwarta płyta. Niecyniczny, naiwny, nieodgadniony album, który chciałem zrobić już jako nastolatek. Pamiętam jak balansowałem z moim radiem przy zegarze na szafie, żeby złapać słabe, pirackie fale radiowe z najbliższego miasta. Marzyłem wtedy o rave’ach, mogąc uciec z domu i stać się podróżnikiem New Age. Tego ducha postarałem się wnieść do swojego najnowszego albumu

Imagine This Is A High Dimensional Space of All Possibilities to pierwszy album Holdena od czasu doskonale przyjętego The Animal Spirits z 2017 roku. W ciągu ostatnich lat James Holden nakręcił film dokumentalny A Cambodian Spring, współpracował z polskim muzykiem jazzowym Wacławem Zimplem oraz zremiksował utwór Depeche Mode. Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Contains Multitudes to utwór zainspirowany kolażami Johna Stezakera.

Na prawie 10-minutowym singlu breakbeaty i syntezatory zastępują żywego perkusistę i jazzową sekcję z ostatniego albumu. Choć dźwięki są o wiele luźniejsze niż w przypadku jego wczesnych, precyzyjnie zaprojektowanych hitów, jest to bliższe klubowej ofercie niż cokolwiek, co wydał w ostatniej dekadzie.

James Holden – Contains Multitudes

James Holden – Imagine This Is A High Dimensional Space of All – tracklist

01. You Are In A Clearing
02. Contains Multitudes
03. Common Land
04. Trust Your Feet
05. The Missing Key
06. In The End You’ll Know
07. Continuous Revolution
08. Four Ways Down The Valley
09. Worlds Collide Mountains Form
10. The Answer Is Yes
11. Infinite Fadeout
12. You Can Never Go BackPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →