Złoto, srebro i brąz za Breakdance? Mamy nową dyscyplinę na Igrzyskach Olimpijskich!

News
Breakdance na Olimpiadzie

To już oficjalne. Breakdance zostanie po raz pierwszy w historii dodany do programu igrzysk olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Breakdance na Olimpiadzie

Breadance dołączy do 28 tradycyjnych olimpijskich sportów. Takie wieści ogłosił właśnie Komitet Wykonawczy MKOl . Nowymi punktami w programie Igrzysk w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku będą także: wspinaczka sportowa, surfing i skateboard. Jest to ostateczna i niezamienialna decyzja organizatorów imprezy.

W porównaniu z przyszłoroczną Olimpiadą w Tokio, zmniejszy się łączna liczba sportowców (z 11 092 do 10 500) oraz konkurencji (z 339 do 329). Ważną informacją jest również to, że po raz pierwszy w historii igrzysk odsetek startujących kobiet wyniesie dokładnie 50%. Wskaźnik ten w ostatnich latach systematycznie rósł.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Breakdance – nowa dyscyplina na Igrzyskach Olimpijskich

Breakdance – fascynująca mieszanka sportu i kultury

Breakdance (inaczej break, breaking, bboying, breakdancing) to rytmiczny i dynamiczny taniec połączony z elementami akrobacji na rękach, figurami wykonywanymi na głowie i ewolucjami w parterze. Breakdance tańczyć mogą wszyscy, zarówno mężczyźni (b-boy), jak i kobiety (b-girl). Taniec ten narodził się w latach 70. XX wieku w Bronxie i podobnie jak rap, DJing czy graffiti, jest podstawowym i nieodłącznym elementem kultury hip-hop.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →