Zabezpiecz sprzęt. Bez wymówek

Lifestyle Reklama
Zabezpiecz sprzęt. Bez wymówek

Zabezpieczanie sprzętu elektronicznego to z pewnością dla wielu osób must, dlatego przed zakupem case’a na telefon często nie ma wymówek. Jednak czy równie protekcjonalnie podchodzimy do seksu i ochrony naszego zdrowia? Szukanie wymówek i rezygnowanie z prezerwatywy to decyzje, które mogą skończyć się czymś znacznie poważniejszym niż stłuczona szybka. Przypomina o tym Durex, który w kolejnej odsłonie kampanii „Bez wymówek” zachęca do sięgania po gumki, a tym samym, do ochrony przed infekcjami przenoszonym drogą płciową.

Najbardziej mrożące krew w żyłach sytuacje w życiu młodych? Z pewnością na szczycie listy jest telefon spadający ekranem w dół na chodnik, czy napój wylewający się na nowego laptopa. Przed takimi scenariuszami odpowiednio się zabezpieczamy – na telefony zakładamy ochronne case’y, a napoje trzymamy z daleka od komputerów. Ale czy równie pieczołowicie chronimy się przed ryzykiem, takim jak zakażenie chorobą przenoszoną drogą płciową czy nieplanowana ciąża? Jeśli podczas seksu pamiętamy o gumce – to odpowiedź brzmi tak! Bo wciąż prezerwatywa to jedyna skuteczna metoda antykoncepcji, która jednocześnie chroni przed infekcjami przenoszonymi drogą płciową [1].

Skoro tak, dlaczego niektórym zdarza się o prezerwatywie zapomnieć albo świadomie z niej zrezygnować? Dla wielu wyzwaniem jest samo podjęcie tematu zabezpieczenia – aż 37% młodych Polaków uprawiało seks bez gumki tylko dlatego, że nie chcieli lub wstydzili o tym rozmawiać [2]. Reszta nawet podejmując temat, często styka się z wymówkami, takimi jak: „w gumce nic nie czuję”, „nic złego się nie stanie” czy „wyjmę na czas”.  Niestety rezygnacja z prezerwatywy oznacza ryzyko – zarówno nieplanowanej ciąży, jak i infekcji przenoszonej drogą płciową.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Projekt kieszonki autorstwa Martyny Zbirańskiej
Projekt kieszonki autorstwa Martyny Zbirańskiej

Często pretekstem, by prezerwatywy nie użyć jest też to, że akurat nie ma się jej przy sobie. By takiej sytuacji uniknąć, Durex razem z czwórką influencerów: Martyną Zbirańską, Kubą Grochmalskim, Kacprem Blońskim i Wiktorią Zborowską, stworzyli kieszonki na gumki! Można zamocować je na case’ie i dzięki temu zawsze, tak samo, jak telefon, mieć prezerwatywę przy sobie. A co więcej można dzięki temu pokazać, że bezpieczny seks jest cool, a krycie gumek w najbardziej niedostępnych przegródkach portfela to przeszłość! 

Projekt kieszonki autorstwa Kuby Grochamlskiego
Projekt kieszonki autorstwa Kuby Grochamlskiego

Bo korzystanie z prezerwatyw powinno być oczywiste i tak samo, jak od razu po zakupie nowego telefonu, wyposażamy się w case’a, tak samo już przy pierwszym razie powinna towarzyszyć nam gumka. Grunt to wyrobienie w sobie dobrych nawyków, dzięki którym można znacznie zwiększyć komfort wykonywanej aktywności. 

[1] WHO, Family planning/contraception methods, November 2020.

[2]Durex Speak Up, Safe Sex in Dating: Research Questions, February 2022.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →