Trent Reznor z nominacją do Emmy

News

Ogłoszono nominacje do nagród Emmy. W kategorii muzycznej statuetkę będzie mógł wygrać Trent Reznor, który od lat tworzy projekt Nine Inch Nails.

Dziewięciocalowe gwoździe

Nine Inch Nails to amerykański zespół muzyczny grający szeroko pojęty rock industrialny, założony przez Trenta Reznora w 1988 w Cleveland. Jako jego główny producent, piosenkarz, autor tekstów i instrumentalista, Reznor jest jedynym oficjalnym członkiem zespołu i pozostaje wyłącznie odpowiedzialny za jego kierowanie. Po nagraniu nowego albumu, Reznor zazwyczaj składa zespół do występów na żywo ze stale zmieniających się muzyków. Zespół koncertowy często zmienia aranżację utworów, aby dopasować je do scenografii.

Emmy dla czołowego twórcy industrialu?

Trent Reznor wspólnie z Atticusem Rossem mają szansę zdobyć nagrodę Emmy za muzykę do serialu Watchmen, który trafił na platformę HBO GO. O statuetki powalczą także inni muzycy – Kamasi Washington otrzymał nominację za ścieżkę dźwiękową do dokumentu o Michelle Obamie Becoming. Moja historia, a Beastie Boys ze Spikiem Lee za film dokumentalny Beastie Boys Story.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W muzycznych kategoriach, za temat przewodni, rywalizować będą m.in. The RZA (Wu-Tang: An American Saga) i Ólafur Arnalds (W obronie syna).

Trent Reznor & Atticus Ross – Watchmen soundtrack

Emmy Awards 2020 – lista nominowanych

Emmy Awards to amerykańskie nagrody przyznawane od 1949 roku za produkcję telewizyjną. To jedna z czterech najważniejszych nagród kulturalnych w Stanach Zjednoczonych obok filmowego Oscara, teatralnych Tony i muzycznych Grammy.

Pełną listę nominowanych znajdziecie pod tym adresem. Wszystkich laureatów 72. nagród Emmy poznamy już 20 września.

Przypomnijmy, że duet Reznor i Ross zdobyli Oskara w 2011 roku za najlepszą muzykę do filmu The Social Network Davida Finchera.

Emmy, Trent Reznor, Nine Inch NailsPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →