Trent Reznor i Atticus Ross wygrali Emmy za muzykę do „Watchmen”

News

Dwóch artystów stojących za industrialno-rockowym zespołem Nine Inch Nails sięgnęło po kolejną statuetkę - Reznor i Ross zgarnęli nagrodę Emmy za ścieżkę dźwiękową do serialu HBO Watchmen.

Trent Reznor z kolejną nagrodą

Datę 18 września 2020 Trent Reznor i Atticus Ross zapamiętają na długo. To właśnie w tym dniu panowie zdobyli nagrodę Emmy za ścieżkę dźwiękową do serialu Watchmen. Muzycy otrzymali statuetkę w kategorii „Wybitna kompozycja muzyki” za pierwszy odcinek produkcji o „superbohaterach”.

Duet nominowany był także w kategorii „Wybitna oryginalna muzyka i tekst”, ale ostatecznie lepszy okazał się Labirynth i jego kawałek All for Us z serialu Euphoria.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Reznor i Ross muszą jeszcze wygrać nagrodę Tony (które nadawane jest za wyjątkowe osiągnięcia teatralne), aby sięgnąć po tzw. EGOT (kwartet najważniejszych statuetek w amerykańskiej popkulturze – Emmy, Grammy, Oscar i Tony).

Watchmen – Full soundtrack (Trent Reznor & Atticus Ross)

Trent Reznor i Atticus Ross  znowu to zrobili

Dwójka artystów zdobyła w 2011 roku Oscara za muzykę do The Social Network Davida Finchera. W 2015 roku duet podzielił się nagrodą Grammy za najlepszą ścieżkę dźwiękową  za muzykę do innego filmu FincheraThe Girl with the Dragon Tattoo.

Chcielibyśmy podziękować Akademii Telewizyjnej za uznanie. To wiele dla nas znaczy i naprawdę to doceniamy – powiedział Reznor w przemówieniu wstępnym

Stanowiący kontynuację komiksu Alana Moore’a serial Watchmen osadzony jest w alternatywnym świecie, gdzie superbohaterowie traktowani są jak wyjęci spod prawa. Seria zdobyła wiele nagród i została doceniona zarówno przez fanów, jak i przez krytyków.

Watchmen Season 1 TrailerPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →