Michał Wolski – wybitnie udane miesiące polskiego producenta

Artykuł
Michał Wolski

Michał Wolski ma za sobą niezwykle płodne miesiące. Ostatni czas upłynął mu pod znakiem nowych wydawnictw. Sprawdzamy jego nowe kawałki.

Michał Wolski –  weteran produkcji

Michał Wolski to postać, która powinna być znana większości fanów techno brzmień w Polsce. Aktywny działacz rodzimej sceny od 2008 roku. Członek kolektywu Funfte Strasse, osoba odpowiedzialna za audycję radiową o tej samej nazwie. Producent, którego twórczość skupia się głównie wokół techno. Człowiek, który nie boi się eksplorować głębin muzyki elektronicznej – od ambientów po muzykę eksperymentalną. W swojej karierze współpracował z czołowymi wytwórniami jak chociażby: Recognition, Technosoul czy Lost In Ether Rec.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ostatnie tygodnie i miesiące to wysyp nowych wydawnictw Michała, które postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom. 3 epki, obeność na składankach promowanych przez oficynę HATE. A to, dopiero początek…

Michał Wolski – 3 EPki

Michał Wolski – Back Entry EP

Na początku było… Nie, nie słowo. A dźwięk – konkretnie Back Entry EP. Minialbum ukazał się nakładem Kynant i zawierał 4 kawałki. Michał uraczył nas sporą dawką hipnotyzujących dźwięków. Jest duszno, konkretnie i niezwykle satysfakcjonująco.

Michał Wolski – Viels Unexpected Theory

Na kolejne dzieła przyszło nam poczekać zaledwie 2 miesiące. Materiał wypuszczony został pod szyldem relatywnie nowej berlińskiej wytwórni End of Perception. Obok trzech produkcji Michała znajdziemy kawałek wyprodukowany przez ojca labelu – Veilsa. Jest mroczniej, bardziej industrialnie i surowo. Warto zaznaczyć, że EPka został wypuszczona również w wersji winylowej i stanowi pierwsze fizyczne wydawnictwo labelu.

Michał Wolski – Primeval

Ostatni materiał Michała ukazał się 25 października w Southern LightsPrimeval zawiera dwa kawałki autorskie i dwa remixy tytułowego nagrania. Swoje wariacje zaprezentował Błażej Malinowski i Vohkinne. Unikatowe brzmienie jest wynikiem modularnych eksperymentów i stanowi niezwykle ciekawy dowód na to, iż da się grać bardziej połamane rytmy nie uciekając od znanej i lubianej formuły techno.

Michał Wolski – nie tylko solowo

Kompozycje Michała mogliśmy usłyszeć również na dwóch składankach. Pierwsza z nich to zestawienie Monday Off pod kuratelą Mary Yuzovskaya – osiadłej w Nowym Yorku DJ-ki techno rosyjskiego pochodzenia. Druga natomiast, o dźwięcznym tytule Between Lands & Oceans, to zestawienie wydane przez  Illegal Alien LTD, na którym, obok naszego weterana udzielił się min. Stanislav Tolkachev. 

Michał Wolski – nowy album w 2020 roku

Jeśli, podobnie jak nam, apetyt rósł w miarę słuchania mamy dla Was dobrą wiadomość. Wieść gminna niesie, że na horyzoncie wydawniczym pojawił się nowy album Michała Wolskiego. O dalszych planach i przedsięwzięciach artysty będziemy informować na bieżąco.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →