Michał Wolski – wybitnie udane miesiące polskiego producenta

369
Artykuł
Michał Wolski

Michał Wolski ma za sobą niezwykle płodne miesiące. Ostatni czas upłynął mu pod znakiem nowych wydawnictw. Sprawdzamy jego nowe kawałki.

Michał Wolski –  weteran produkcji

Michał Wolski to postać, która powinna być znana większości fanów techno brzmień w Polsce. Aktywny działacz rodzimej sceny od 2008 roku. Członek kolektywu Funfte Strasse, osoba odpowiedzialna za audycję radiową o tej samej nazwie. Producent, którego twórczość skupia się głównie wokół techno. Człowiek, który nie boi się eksplorować głębin muzyki elektronicznej – od ambientów po muzykę eksperymentalną. W swojej karierze współpracował z czołowymi wytwórniami jak chociażby: Recognition, Technosoul czy Lost In Ether Rec.

Ostatnie tygodnie i miesiące to wysyp nowych wydawnictw Michała, które postanowiliśmy przybliżyć naszym czytelnikom. 3 epki, obeność na składankach promowanych przez oficynę HATE. A to, dopiero początek…

Michał Wolski – 3 EPki

Michał Wolski – Back Entry EP

Na początku było… Nie, nie słowo. A dźwięk – konkretnie Back Entry EP. Minialbum ukazał się nakładem Kynant i zawierał 4 kawałki. Michał uraczył nas sporą dawką hipnotyzujących dźwięków. Jest duszno, konkretnie i niezwykle satysfakcjonująco.

Michał Wolski – Viels Unexpected Theory

Na kolejne dzieła przyszło nam poczekać zaledwie 2 miesiące. Materiał wypuszczony został pod szyldem relatywnie nowej berlińskiej wytwórni End of Perception. Obok trzech produkcji Michała znajdziemy kawałek wyprodukowany przez ojca labelu – Veilsa. Jest mroczniej, bardziej industrialnie i surowo. Warto zaznaczyć, że EPka został wypuszczona również w wersji winylowej i stanowi pierwsze fizyczne wydawnictwo labelu.

Michał Wolski – Primeval

Ostatni materiał Michała ukazał się 25 października w Southern LightsPrimeval zawiera dwa kawałki autorskie i dwa remixy tytułowego nagrania. Swoje wariacje zaprezentował Błażej Malinowski i Vohkinne. Unikatowe brzmienie jest wynikiem modularnych eksperymentów i stanowi niezwykle ciekawy dowód na to, iż da się grać bardziej połamane rytmy nie uciekając od znanej i lubianej formuły techno.

Michał Wolski – nie tylko solowo

Kompozycje Michała mogliśmy usłyszeć również na dwóch składankach. Pierwsza z nich to zestawienie Monday Off pod kuratelą Mary Yuzovskaya – osiadłej w Nowym Yorku DJ-ki techno rosyjskiego pochodzenia. Druga natomiast, o dźwięcznym tytule Between Lands & Oceans, to zestawienie wydane przez  Illegal Alien LTD, na którym, obok naszego weterana udzielił się min. Stanislav Tolkachev. 

Michał Wolski – nowy album w 2020 roku

Jeśli, podobnie jak nam, apetyt rósł w miarę słuchania mamy dla Was dobrą wiadomość. Wieść gminna niesie, że na horyzoncie wydawniczym pojawił się nowy album Michała Wolskiego. O dalszych planach i przedsięwzięciach artysty będziemy informować na bieżąco.

Muzyka klubowa

Biletomat.pl
PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.