LTJ Bukem zremiksował numer Above & Beyond. Jak wyszło?

Fot. The Vinyl Factory
News

Znaczący artysta dla liquid drum and bassu, LTJ Bukem, zremiksował utwór Above & Beyond pt. Homecoming. Numer pojawił się oryginalnie na ambientowym albumie Flow State, inspirowanym sesjami jogi, mindfulness i medytacją. Track został wydany w labelu Anjunabeats.

LTJ Bukem wraca z oficjalnym remixem po 20 latach

LTJ Bukem swoją muzyczną przygodę rozpoczynał od jazz-fusion, by potem implementować to brzmienie w swoich kompozycjach. Jak sam twierdzi, bardzo mu po drodze z Above & Beyond, jako że czerpali garściami z tych samych źródeł.

Above & Beyond — Homecoming (LTJ Bukem Remix)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Remix jest wykonany w ciepłej tonacji, podkreślone jest pianino, natomiast dodany jest charakterystyczny połamany beat. Powstaje przez to wrażenie stworzenia całkowicie nowego numeru.

Odtworzyłem akordy jako punkt wyjścia w kompozycji, a reszta po prostu ułożyła się na swoim miejscu. Uwielbiam również analogowe, zsyntetyzowane arpeggia, które cicho przebiegają w oryginale, więc przesamplowałem kilka z nich i je wzmocniłem. Mam nadzieję, że spodoba wam się moja interpretacja

– mówi artysta.

Carbon Silesia Festival 2021 fot. Hubert Daniszewski

Carbon Silesia Festival 2021 fot. Hubert Daniszewski

Wydanie remixu nastąpiło po premierze EP-ki Above & BeyondFlow State: Healing With Nature, która miała miejsce całkiem niedawno. Co ciekawe, trio jest znane przede wszystkim z brzmień progressive trance.

LTJ Bukem z kolei nie wydał oficjalnego remixu aż od 2001 roku. Wtedy też wziął na warsztat The Essence Herbie Hancocka (z wokalami Chaki Khan). Ostatni album Bukema, Producer 01, został wypuszczony w 2013 roku, a od kilku tygodni możemy cieszyć się nowym singlem Flip the Narrative.

LTJ Bukem — Flip The Narrative

Występ na Carbon Silesia Festival 2021

LTJ Bukem kształcił się na pianistę, by w pewnym momencie dokonać zwrotu ku scenie jungle/rave/drum & bass. Najbardziej aktywny muzycznie był w latach 90., jednak w tym roku możemy obserwować pewne produkcyjne ożywienie.

Jako redakcja mieliśmy okazję posłuchać go również w tym roku na Carbon Silesia Festival, w którego czasie zaskoczył nas bardzo szybką, absolutnie nie-liquidową selekcją. Pokazuje to zatem, jak szerokie spectrum muzyczne interesuje tego artystę. Potrafi odnaleźć się zarówno w zaciszu domowego studia, jak i rozbujanym od beatu parkiecie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →