Kamasi Washington wraca do Polski

Wydarzenie

Łamiący schematy genialny saksofonista, autor świetnego albumu "The Epic" - Kamasi Washington - wystąpi dwukrotnie w Polsce.

Wybitny saksofonista Kamasi Washington na swoim koncie ma współpracę zarówno z jazzowymi legendami, jak Wayne Shorter czy Herbie Hancock, jak i raperami (Snoop Dogg, Kendrick Lamar), a także artystami eksperymentującymi z muzyką nie dającą się zaszufladkować w jednym gatunku, takimi jak Thundercat czy Flying Lotus.
Gdy w 2015 roku Kamasi Washington wydał album „The Epic”, natychmiast ruszył w drogę ścieżką progresywnej muzyki improwizowanej. Ta 172-minutowa odyseja, przygotowana z jego dziesięcioosobowym zespołem, naznaczonym wpływami hip hopu, muzyki klasycznej i R&B, dała młodemu saksofoniście możliwość przekraczania barier, nadających zupełnie nowe znaczenie muzyce jazzowej. Album „The Epic” został przyjęty z niezwykłym entuzjazmem, zbierając nagrody za najlepszy album roku, wśród których były American Music Prize i Gilles Peterson Worldwide.
Ubiegłroczna EP-ka „Harmony Of Difference” przyniosła pierwszą nową muzykę Kamasi Washingtona od czasu gorąco przyjętego debiutu.
Kamasi Washington wiosną przyjedzie do Polski na 2 koncerty – 22 maja wystąpi w klubie Studio w Krakowie, 24 maja w Stodole w Warszawie. Sprzedaż biletów na oba koncerty rozpocznie się w piątek, 26 lutego na Biletomat.pl.
22.05 – Kamasi Washington @ Klub Studio, Kraków
24.05 – Kamasi Washington @ Klub Stodoła, Warszawa
Źródło: materiały prasowe


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →