Jak zagrali GusGus w Warszawie?

Relacja

Mimo, że GusGus występowali w Polsce już wielokrotnie, to powrót zespołu do naszego kraju zawsze budzi niesamowicie ciepłe emocje publiczności. Podobnie było i tym razem.

22 maja w gdańskim B90 GusGus rozpoczął mini-tournee po Polsce, promujące najnowszy album zespołu, zatytułowany „Lies Are More Flexible„. 2 dni później odwiedziliśmy warszawską Progresję, aby na własnych uszach przetestować ostatnie wydawnictwo Islandczyków.
Zespół GusGus swoją karierę zaczynał w latach 90 i od tamtego czasu jego skład niejednokrotnie się zmieniał, jednak zawsze jego spoiwem byli Daniel Agust i Biggie Vieira. To właśnie tych dwóch panów mogliśmy usłyszeć w występie na żywo w Progresji.
Od samego progu przygotowanie eventu wywierało spore wrażenie. Wydaje nam się, że Progresja jest jednym z najlepszych miejsc w Warszawie do realizacji tego rodzaju koncertów. Bogate oświetlenie i wizualizacje tworzyły bardzo efektowną, miłą dla oka całość. Jako wsparcie dla gwiazd wieczoru, wystąpiła grupa aYia z Reykjaviku. Niestety nie udało nam się wysłuchać ich całego koncertu, załapaliśmy się na dwie ostatnie piosenki. Na pewno zagłębimy się w ich twórczość w przyszłości, bo już to, co udało nam się usłyszeć, zapowiadało się bardzo ciekawie.

Arabian Horse #gusgus #warsaw

Post udostępniony przez Muno.pl (@muno.pl) Maj 24, 2018 o 1:36 PDT

GusGus zostali przywitani przez swoich fanów gromkimi brawami. Już od pierwszych modularowych dźwięków wygrywanych przez Biggiego, słychać było okrzyki podziwu. Jednym z pierwszych utworów był singiel promujący najnowszą płytę – „Featherlight” – czym od razu rozgrzali całą publiczność. Wśród piosenek z albumu, który promowali, pojawiły się też znane przez wszystkich, ponadczasowe szlagiery – „Over” i „Arabian Horse„. Temperatura sali nie ustępowała ani na chwile. Rozszalały tłum skakał i tańczył bez ustanku. Zdaje się, że na sali byli sami ortodoksyjni fani zespołu, bo razem z Danielem wyśpiewywali całe teksty tych bardziej znanych oraz najnowszych piosenek.
Jeśli komuś z Was nie udało się być wczoraj w Progresji, to serdecznie polecamy pojawić się dziś w Krakowie lub w sobotę we Wrocławiu i nadrobić tę zaległość.

Over #gusgus #concert #warsaw #progresja #warsaw

Post udostępniony przez Muno.pl (@muno.pl) Maj 24, 2018 o 2:04 PDT

 

GusGus  „Lies Are More Flexible” TourPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →