Gaika wesprze protesty Black Lives Matter serią występów na żywo

News
Gaika

Artysta z południowego Londynu zapowiedział „muzyczny serial”, do współtworzenia którego zaprosił wielu zaprzyjaźnionych artystów.

Gaika zaśpiewa i pogada

Gaika swój najnowszy projekt zrealizuje przy wsparciu wytwórni The Spectacular Empire. Ciemnoskóry artysta i aktywista będzie wykonywać wspólne występy z zaproszonymi przez siebie gośćmi oraz prowadzić z nimi rozmowy. Pełna lista odcinków i artystów, którzy odwiedzą Gaikę dostępna jest pod tym adresem.

Streamowane na żywo materiały video mają upamiętnić społeczność Afroamerykanów, którzy stracili życie wskutek pandemii COVID-19 oraz mają być odpowiedzią na brutalność policji wobec ciemnoskórych.  Występy – obejmujące różne gatunki czarnej muzyki, w tym jazz, R&B, dancehall, grime, rap – będzie można wesprzeć dowolną kwotą pieniędzy. Uzbierane środki finansowe zostaną przekazane na rzecz organizacji organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii i w USA.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Gaika – 1800 Fendi

Gaika – artysta, którego nie da się łatwo zaszufladkować

Gotycki dancehall, elektroniczny industrial, wpływy brytyjskich soundsystemów reggae, przemyślenia filozoficzne i polityczne, a także medytacja nad własną tożsamością – z tych składników Gaika ulepił fascynującą, artystyczną osobowość, którą po raz pierwszy odsłonił przed publicznością na mixtape’ie Machine z 2015 roku.

Mimo dużego zainteresowania, długo nie mógł podpisać kontraktu wydawniczego, co w jego odczuciu wynikało z trudności z zaszufladkowaniem nietypowego brzmienia tworzonych przez niego nagrań. Z czasem jednak podpisał umowę z Warp Records. To właśnie nakładem tego labelu ukazała się w 2018 roku ostatnia płyta studyjna artysty Basic Volume.

Gaika wystąpił na ubiegłorocznej edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →