FKP Scorpio Poland odsłania kolejnych artytstów 2024 i prezentuje cykl WAV.FORMS

Eventpromo News

Polska scena muzyki elektronicznej przeżywa prawdziwy rozkwit. Niemały wpływ mają na to wydarzenia organizowane przez FKP Scorpio Poland oraz cykl WAV.FORMS. Te prestiżowe imprezy przyciągają fanów różnych gatunków muzyki elektronicznej, od głębokich brzmień techno po melodyjne house, oferując niezapomniane doświadczenia dźwiękowe.

Wśród artystów, którzy występują na tych wydarzeniach, znajdują się takie ikony jak Paul Kalkbrenner i Marc Rebillet, których obecność gwarantuje najwyższy poziom muzycznych doznań. Dzięki różnorodności gatunków i światowej klasy wykonawcom, FKP Scorpio Poland oraz WAV.FORMS stają się nieodłącznym elementem kalendarza każdego miłośnika muzyki elektronicznej w Polsce.

# SAVETHEDATES

24/05/2024 MARSH
2/08/2024 PAUL KALKBRENNER
23/08/2024 MARC REBILLET

MARSH

Data: 24/05/2024
Miejsce: Warszawa, NIEBO

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

MARSH – mat. organizatora

MARSH, producent i DJ, zasłużony dla brytyjskiej i światowej sceny melodic house, wystąpi 24 maja w warszawskim klubie NIEBO w ramach cyklu WAV.FORMS

Tom Marshall to ulubieniec fanów wśród artystów renomowanej brytyjskiej wytwórni Anjunadeep i jedna z gwiazd sceny melodic house, Marsh od czasu swojego debiutu w połowie lat 2010. ukształtował wyraźnie ciepłe, emocjonalne brzmienie. Inspirując się swoją nastoletnią miłością do bogatego emocjonalnie trance’u z początku lat 2000. i muzycznością takich crossoverowych actów drum & bassowych jak Pendulum, wcielił te różnorodne wpływy w wciągający i pełen duszy styl sygnowany swoim imieniem.

Marsh ma na swoim koncie trzy genialne albumy – jego debiutancki album Life On The Shore z 2017 r., album Anjunadeep Lailonie z 2020 r. I jego najnowsze dzieło, Endless z2023 r. To dzięki niemu Tom przekroczył miliony streamów, i zdobył uznanie największych artystów muzyki elektronicznej, w tym Jorisa Voorna, Cassiana, Pete’a Tonga, DIPLO i RÜFÜS DU SOL.

Oprócz budowania doskonałej reputacji producenta, Tom ugruntował swoją pozycję jako jeden z przedstawicieli nowego pokolenia DJ-ów, którzy podążają śladami pionierów progressive house’u, takich jak Eric Prydz i Sasha. Na swoim koncie ma już niezapomniane występy w prestiżowych miejscach, takich jak Printworks London i The Brooklyn Mirage. Dodajmy do tego szereg wyprzedanych koncertów, w tym w London Electric Brixton iExchange LA podczas jego ostatniej trasy koncertowej z albumem Endless.

Tom prowadzi życie, do którego dążył od czasu, gdy stworzył swoje pierwsze bity dziesięć lat temu. Od czasu opuszczenia swoich korzeni w Wielkiej Brytanii na rzecz obecnego domu w Ameryce Północnej, i nomadycznego, wiecznie koncertującego trybu życia, Tom regularnie publikuje kwartalne transmisje na żywo wyłącznie na swoim kanale na YouTube, zdobywając miliony wyświetleń. Lokalizacje obejmują Seven Sisters w Wielkiej Brytanii, Estes Park w Kolorado, USA, i ostatnio Castello Zamittello na Malcie. Marsh nieustannie poszukuje nowych brzmień i muzycznego ducha, a jego rzemiosło pomaga mu wyrazić swoje emocje i radzić sobie z wyzwaniami życia. Marsh uosabia emocjonalny wkład i pełne oddanie swojemu sztuce, fanom i kulturze, i jest konsekwentny we wszystkim, co robi. I we wszystkim, co zamierza zrobić…

Marsh | Live from Anjunadeep Open Air Red Rocks


PAUL KALKBRENNER

Data: 2/08/2024
Miejsce: Warszawa, Letnia Scena Progresji

Paul Kalkbrenner – mat. organizatora

Miłośnicy muzyki elektronicznej będą mieli wyjątkową okazję, aby doświadczyć na żywo występu jednego z największych talentów sceny techno – Paula Kalkbrennera. Ten wybitny berliński artysta wystąpi 2 sierpnia 2024 roku na Letniej Scenie Progresji w ramach cyklu WAV.FORMS.

Paul Kalkbrenner nie jest zwykłym DJ-em. Jego muzyka, pełna energii i emocji, przenosi słuchaczy daleko od codzienności w różne stany od ekstazy, absurdu po przyjaźń, nadzieję i miłość. Kompozycje Paula są wymagające, ale jednocześnie niosą ze sobą głębokie przesłanie i unikalny styl, który wyróżnia go na tle innych artystów sceny elektronicznej. Historia Paula Kalkbrennera jest ściśle związana z historią Berlina i Niemiec. Był zaledwie dwunastoletnim chłopcem, gdy padł Mur Berliński. Kalkbrenner obserwował, jak Wschodni Berlin stał się anarchicznym placem zabaw dla pokolenia dotąd represjonowanego, niedawno wyzwolonego spod opresyjnego państwa. Muzyka techno stała się środkiem wyrazu i dla wielu, w tym Paula, ścieżką dźwiękową niemieckiej reunifikacji. Jego kariera rozpoczęła się od występów DJ-skich w lokalnych klubach młodzieżowych, a jego pierwsze utwory zostały wydane przez założoną przez Ellen Allien wytwórnię Bpitch Control w 1999 roku.

Paul Kalkbrenner to nie tylko DJ i producent, ale także utalentowany aktor, który zagrał główną rolę w kultowym niemieckim filmie Berlin Calling. Film ten, przyniósł Paulowi Kalkbrennerowi międzynarodową sławę, a jego ścieżka dźwiękowa osiągnęła status platyny, z singlem „Sky and Sand” bijącym rekordy na niemieckiej liście przebojów. Po rozstaniu z Bpitch Control, założył własną wytwórnię Paul Kalkbrenner Musik, wydając kolejne udane albumy, w tym Icke Wieder i Guten Tag. Niezłomny w eksploracji nowych brzmień, zagrał przed Bramą Brandenburską, a następnie podpisał umowę z Sony Music International/Columbia, przygotowując album 7, gdzie po raz pierwszy od Sky and Sand pracował z wokalami. Jego ósmy album, Parts Of Life, wydany dekadę po Berlin Calling, odzwierciedla wpływ narodzin techno w Berlinie, będąc zarazem osobistym dziełem pełnym surowych brzmień i radości, z okładką autorstwa wuja Paula, Paula Eisela.

WAV.FORMS to wyjątkowa okazja, aby zobaczyć Paula Kalkbrennera na żywo i doświadczyć jego niepowtarzalnego brzmienia, które łączy w sobie energię techno z melodiami pełnymi emocji. Koncert na Letniej Scenie Progresji będzie niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń muzycznych tego lata.

Paul Kalkbrenner @ Sónar Lisboa 2024


MARC REBILLET

Data: 23/08/2024
Miejsce: Gdańsk, Stocznia Gdańska

Marc Rebillet – mat. organizatora

Marc Rebillet, amerykański twórca muzyczny i osobowość internetowa, łączy elektroniczne brzmienia z elementami R&B i funku. Znany jest ze swojego komediowego zacięcia, co widać zarówno w tekście jego utworów, jak i w eksperymentalnych występach na żywo, czasem w samym szlafroku lub bokserkach. Śpiewa, zapętla, improwizuje, a na dodatek przetwarza, a to wszystko okraszone jest dobrym żartem i ironią.

Marc Rebillet to prawdziwy multiinstrumentalista i fascynująca postać. Rozpoczął nagrywanie swojej muzyki w domowym studio na YouTube w 2016 roku, zyskując popularność zwłaszcza w okresie pandemii. Jego przeboje, takie jak Your New Morning Alarm, I’m A Flamingo, czy Vaccinated Attitude, stały się viralowymi hitami. Dziś na koncie ma aż dwa miliony subskrybentów na YouTube, a jego filmy obejrzano łącznie ponad 149 milionów razy.

Współpracował z artystami takimi jak Erykah Badu, Flying Lotus i Snoop Dogg, a jako inspiracje wymienia m.in. Reggiego Wattsa, Ninę Simone, Madliba i Jamesa Blake’a. W przypadku Marca nic nie dziwi – Marc to artysta niezwykle wszechstronny – równie dobrze odnajduje się w jazzowo-funkowym anturażu, jak i surowo-basowych bitach w stylu Mr. Oizo.

MARC PLAYS A FESTIVALPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →