Fiedel i Errorsmith z pierwszym albumem jako duet Messe der Meister von Morgen

Fot. Sven Marquardt

Wydane na przestrzeni dwóch dekad EP-ki i genialne solowe projekty doprowadziły parę Michael Fiedler-Erik Wiegand do pierwszego wspólnego albumu. Pod projektem Messe der Meister von Morgen (albo jak kto woli MMM) dwójka artystów przyszykowała zaplanowany na 28 października 8-częściowy album On The Edge. Historia pisze się na naszych oczach!

Od początku współpracy duet wydawał swoje utwory na własny koszt. Wierzyli, że ta metoda da im więcej swobody i kreatywności. Zawsze stawiali na „jakość, a nie ilość” idąc w zaparte, że ich pierwszy album, który również został wydany własnym sumptem, będzie tego dokładnym odzwierciedleniem. Po wydaniu Donny w 1997 roku, który nota bene okazał się być najlepiej sprzedającą się płytą w historii sklepu Rubadub w Glasgow, Fiedel Errorsmith obierają tę samą drogę anonsując światu On The Edge.

mmm, fiedel, errorsmith

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fiedel i Errorsmith ponownie łączą siły jako MMM

Rezydent Berghain, Fiedel i twórca syntezatora Razor firmy Native Instrument, Errorsmith, wydadzą swój pierwszy wspólny album „pokazujący ich bardziej czułą stronę”. Jako Messe der Meister von Morgen artyści premierę albumu zagrają na tegorocznym Unsound Festival.

Jako Messe der Meister von Morgen, berliński duet znany i uwielbiany jest przez fanów muzyki rave (nie tej bardziej współczesnej). Za sprawą utworów takich jak Donna czy Nous Sommes duet zapewnił sobie miejsce wśród najbardziej cenionych artystów w Berlinie. On the Edge pokazuje ich bardziej „czułą” stronę z „głębią i emocjonalną złożonością”. Krążek ciężko jest przypisać do jednego gatunku, jednak czerpie on wiele inspiracji i dźwięków z takich odnóg elektroniki jak techno, dub, UK bass i gqom.

MMM (Errorsmith & Fiedel) – On The Edge

Fiedel i Errorsmith poznali się w 1994 roku i już w następnym roku zaczęli wspólnie tworzyć muzykę, by w ciągu ostatnich kilku dekad wyrobić sobie indywidualną markę. Wydany w 2017 roku longplay ErrorsmithaSuperlative Fatigue, został wysoko oceniony z uwagi na jego wyprodukowanie na samodzielnie zaprojektowanym syntezatorze. Fiedel jest współzałożycielem berlińskiej imprezy Wax Treatment, a także nadzoruje jej system dźwiękowy Killasan. Reprezentant Ostgut Ton wystąpi 15 października we wrocławskim Transformatorze.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →