NOSPR i Jimek łączą siły

Materiał partnerski News
JIMEK & GOŚCIE – HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU

16 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się historyczne wydarzenie w polskim hip-hopie. Wraz z JIMKIEM i najważniejszymi twórcami i twórczyniami gatunku na scenie wystąpi NOSPR!

Projekt, który był eksperymentalnym przedsięwzięciem, narodził się w ubiegłym roku na Bemowie, a swoim sukcesem zaskoczył nawet organizatorów. Logistycznie skomplikowany niczym festiwal, ten trzygodzinny koncert połączył na scenie w spójną całość 40 raperów w 92 utworach starej i nowej szkoły polskiego hip-hopu. Wszystko oczywiście w towarzystwie i wykonaniu 70-osobowej orkiestry JIMEK Symphonixx. Bez grama elektroniki i laptopów.

W tym roku organizatorzy postanowili zaprosić artystów do rozwinięcia tego pomysłu, a JIMEK w charakterystyczny dla siebie sposób od razu zapowiedział, że nie zagra po raz drugi takiego samego koncertu. Na scenie ponownie spotkają się najwybitniejsi reprezentanci gatunku, a skoro koncert odbędzie się na Stadionie Śląskim, wybór orkiestry mógł być tylko jeden. To dlatego do grona wykonawców dołącza Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach, której historia sięga 1935 roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

JIMEK & GOŚCIE – HISTORIA POLSKIEGO HIP-HOPU
fot. Materiały prasowe

Współpraca Radzimira Dębskiego z NOSPR-em ma korzenie w pierwszej, czyli amerykańskiej historii hip-hopu – napisanej na bis, udostępnianej z szacunkiem przez m.in. Wu-Tang Clan, Mobb Deep, Nicki Minaj czy Pharoahe’a Moncha, a nagranej w nowym, dostojnym wnętrzu Sali Koncertowej NOSPR-u w 2015 roku. Od tej pory symfoniczny rap ukonstytuował się w świadomości odbiorców zarówno hip-hopu, jak i muzyki poważnej, stając się inspiracją dla wielu podobnych projektów. Z okazji koncertu, w sprzedaży jest również dostępny merch, który obejmuje bluzę oversize oraz i klasyczny t-shirt.

Ukoronowaniem popularności płyty JIMEK / Miuosh / NOSPR 2015 był koncert na Stadionie Śląskim w 2019. Frekwencja wyniosła 45 tysięcy słuchaczy, a wydarzenie było przez chwilę największym koncertem polskich artystów w historii.

Drogi JIMKA i Orkiestry przecięły się także podczas festiwalu Solidarity of Arts, w trakcie którego słuchacze poznali widowisko JIMEK+, prezentujące nigdy wcześniej niewykonane dokonania legend hip-hopu w symfonicznych i jazzowych aranżacjach. Ostatni wspólny projekt JIMKA i NOSPR-u – koncert noworoczny muzyki z filmu Niebo o północy – przypadł na początek 2021 roku, czyli okres pandemii. Występ zgromadził jedną z największych widowni w historii polskich transmisji w internecie, co nie może dziwić – wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem z uwagi na jakość i pomysł artystów.

Koncert odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie już 16.09.2023 r.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →