Deborah De Luca: bezsenność utrwalona na płycie

Deborah De Luca – kontrowersyjna i szalenie popularna DJ-ka i producentka, obok której nie da się przejść obojętnie. Ma zagorzałych fanów – niemal dwa miliony osób na Facebooku i  półtora miliona obserwujących na Instagramie. Właśnie wydała najnowszy album She Sleeps.

Deborah De Luca – urodzić się w biednej dzielnicy Neapolu

Deborah De Luca urodziła się i wychowała w dość biednej i obskurnej włoskiej dzielnicy Scampia – wielkim osiedlu mieszkaniowym na obrzeżach Neapolu, które rozsławił włoski film kryminalny i serial telewizyjny Gomorrah. Pochodzącej z wielodzietnej, niezamożnej rodziny, Deborah trudno było znaleźć pracę marzeń i się utrzymać. Ostatecznie przeniosła się do północnych Włoch, aby studiować modę, jej duch znalazł swoje powołanie w rosnącym entuzjazmie dla życia nocnego i kultury klubowej, z którą się wówczas zetknęła.

Deborah De Luca – otwarcie się na muzykę

Najpierw pracowała w klubach jako kelnerka, a potem przez kilka lat jako tancerka, po czym w końcu wróciła do Neapolu, gdzie związała się z neapolitańskim producentem, Giuseppe Cennamo, który w nią uwierzył, wziął ją pod swoje skrzydła i nauczył jej miksowania i tajników produkcji. Wcześniej przełomowym momentem była dla Deborah impreza ze Scarlett Etienne, która wywarła na niej ogromne wrażenie i zmotywowała do wejścia za decki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Deborah De Luca @ Vele Di Scampia, Italy

Deborah De Luca – własny label i występy w świetnych klubach

Od czasu założenia swojego labelu Sola_mente w 2013 r. udało jej się wystąpić  w ponad 40 krajach, występowała na najważniejszych festiwalach i  klubach: od Fabric London, Privilege Ibiza po Cocoricò. Jej set dla Circle obejrzało 19 milionów osób!

Deborah De Luca wspomina często swoje dzieciństwo, brak perspektyw, niemożność uczęszczania do szkoły muzycznej, ze względu na złą sytuację materialną:

Nie mogliśmy chodzić ani na żadne sporty ani na naukę tańca. Po prostu nie było na to pieniędzy. Była nas piątka, a pensja ojca starczała zaledwie na podstawowe potrzeby

Czas pandemii był dla De Luki niezłą szkołą życia. Skończyły się co weekendowe loty odrzutowcem, by grać w klubach całego świata, co dotąd stało się rutyną – i to od 12 lat. Artystka zaszyła się w swoim domu na plaży, spędzała czas z rodziną i ukochanymi psami oraz… kończyła płytę.

Deborah De Luca – jej problemy ze snem, inspiracją na album

Tytuł płyty – She Sleeps, to nawiązanie do wcześniejszych problemów Deborah ze snem.

To problem, który mam od dziecka. Zawsze miałem straszne koszmary, a mój związek ze snem był związany z miłością i nienawiścią. Rok temu coś się zmieniło. Znalazłam nieoczekiwaną równowagę, której nigdy nie wyobrażałem sobie, że kiedykolwiek mógłbym poczuć, w końcu znalazłam jakieś ukojenie – wspomina Włoszka

Deborah De Luca – klip promujący album She Sleeps

Czas pandemii był dla Deborah swoistą nauczką i lekcją życia, którą tak podsumowała w wywiadzie dla Mixmaga:

Dziś wiem, że z dnia na dzień może się zdarzyć coś, co położy kres wszystkiemu. Praca, kariera, wszystko może stanąć w miejscu. Muszę powiedzieć, że podczas lockdownu doznałam dość poważnych skutków psychologicznych, ponieważ nie byłam gotowa się poddać. Mój album był gotowy, moja trasa zaplanowana i byłam podekscytowana kontynuacją swojej kariery. Zamknięcie z powodu epidemii było traumą. Teraz jest lepiej, ale przewartościowałam wiele rzeczy … nawet sposób, w jaki wydaję pieniądze

Deborah De Luca – DORI ME

Deborah De Luca – She Sleeps – odsłuch płytyPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →