Powstał dokument o Darude – 'Sandstorm’

News

Kultowy utwór, który mocno przyczynił się do popularyzacji muzyki elektronicznej. Czy ktoś nie zna "Sandstorm"?

Singiel „Sandstorm” fińskiego producenta Darude ukazał się w październiku 1999 roku i natychmiast stał się hitem na całym świecie – królował na listach przebojów, pokrywał się złotem i platyną. Wiele lat później przeżywał swoją drugą, trzecią, czwartą i jeszcze jedną i jeszcze następną młodość – został internetowym fenomenem i memem.
Nazywany jest „najbardziej znanym nieznanym utworem” – kiedy w kometarzach pod dowolnym filmem na YouTube ktoś zapyta o tytuł utworu, na 99% ktoś odpisze, że to Darude – „Sandstorm” (dla jasności – w 99% przypadków to oczywiście nie będzie „Sandstorm”). Swego czasu sam Google zażartował z hitu Darude’a – 1 kwietnia 2015 roku wyszukiwarka na YouTube za każdym razem pytała „czy chodziło ci o: Darude – Sandstorm?”. W serwisie pojawił się też dodatkowy button, który dodawał „Sandstorm” jako soundtrack do każdego video.
Pisząc o „Sandstorm” w kontekście internetowej popularności, nie można nie wspomnieć o licznych coverach i remiksach. Chyba nie ma na świecie takiego instrumentu, na którym ktoś nie próbował zagrać „Sandstorm”. Władimir Putin w „swojej” interpretacji użył np. fortepianu:

VICE przygotował 15-minutowy dokument o „Sandstorm”, w którym opowiadają o nim jego twórcy – Darude i JS16 – oraz reżyser klipu.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →