Damian Lazarus w nowej roli – skomponował muzykę do znakomicie przyjętego filmu

Fot. Materiały promocyjne
News
Damian Lazarus - zaczęło się od spotkania w klubie

Pierwsza w karierze ścieżka dźwiękowa Damiana Lazarusa do filmu dokumentalnego pojawi się lada moment.

Damian Lazarus debiutuje jako twórca muzyki filmowej

Beijing Spring to film dokumentalny, którego autorem scenariusza, producentem i reżyserem jest Andy Cohen, a współreżyserem Gaylen Ross. Ścieżkę dźwiękową do tego cenionego przez krytyków dokumentu stworzył Damian Lazarus.

Soundtrack jest pierwszym wydawnictwem Secret Teachings – nowej wytwórni płytowej. Label ten eksploruje muzykę z odległych krańców świata, często z dala od zgiełku parkietów. Wedle zapowiedzi właścicieli wytwórni, będzie ona starała się odkrywać i pielęgnować nowe talenty, a także promować to, co nieznane i ekscytujące z całego świata. Kluczowe znaczenie będzie miała również współpraca z artystami wizualnymi. Autorem oprawy graficznej albumu (Music Inspired by The Film) Beijing Spring jest Ma Desheng.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Beijing Spring opowiada o ruchu demokratycznym w latach 1978-1982 po brutalnej rewolucji kulturalnej w Chinach. Poznajemy w nim grupę artystów zwanych Gwiazdami (założonej przez Ma Deshenga i Huang Rui, do której należą m.in. Ai Weiwei), którzy walczą o wolność słowa i swobodę ekspresji artystycznej.

Beijing Spring – trailer

Damian Lazarus – zaczęło się od spotkania w klubie

Damian Lazarus po raz pierwszy spotkał Andy’ego Cohena w nocnym klubie w Genewie. To przypadkowe spotkanie zaowocowało zleceniem wzbogacenia istniejącej, bardziej tradycyjnej ścieżki dźwiękowej do filmu o nowoczesne ujęcie, coś bardziej eksperymentalnego. W ciągu dwóch dni od spotkania Damian nagrywał w studiu nagraniowym na Bali muzyków grających na starożytnych chińskich instrumentach muzycznych. Każdy z muzyków eksperymentował wokół tej samej skali tonalnej, a przyjaciel Damiana, Millane, udzielał się wokalnie.

Damian Lazarus w nowej roli - skomponował muzykę do znakomicie przyjętego filmu 
Damian Lazarus/ fot. Materiały promocyjne

Po tych intensywnych sesjach nagraniowych Lazarus wrócił do swojego studia we Włoszech, gdzie zajął się edycją, kompilacją i uzupełnianiem nagrań, po czym cały album został zmiksowany przez nominowanego do nagrody Grammy Bruno Ellinghama. W rezultacie powstał gęsty, fascynujący album, który jest godnym partnerem tego istotnego i trafnego filmu dokumentalnego. Premiera wydawnictwa przewidziana jest na 1 kwietnia 2022 roku.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →