Beatport stawia na wypożyczanie muzyki DJ-om

Technologia

Jeszcze w tym roku Beatport uruchomi nową usługę subskrypcyjną dla DJ-ów, natomiast na początku przyszłego roku cała jego muzykę będzie dostępna do miksowania z poziomu programów didżejskich.

O samej usłudze Pulselocker, oferującej „wypożyczanie” oraz streamowanie muzyki prosto do programów didżejskich, pisaliśmy kilkukrotnie. Serwis wystartował w 2013 roku, czyli w czasie boomu na serwisy oferujące dostęp do muzyki na żądanie, jednak społeczność didżejska pozostała wierna kupowaniu płyt i kolekcjonowaniu plików mp3 na dysku. W efekcie Pulselocker nie dał rady utrzymać się na rynku i w listopadzie ubiegłego roku zniknął.
Technologią Pulselockera zainteresował się Beatport, który spróbuje raz jeszcze przekonać didżejów, że wypożyczanie muzyki i streamowanie jej na potrzeby miksowania wcale nie jest takie złe. Podczas konferencji IMS ogłoszono, że w czwartym kwartale tego roku zostanie uruchomiona usługa subskrypcyjna dedykowana didżejom z nielimitowaną ilością re-downloadów plików, natomiast w pierwszym kwartale 2019 cały katalog Beatport będzie dostępny do grania i miksowania z poziomu aplikacji didżejskich (redkordbox DJ, Serato DJ i Virtual DJ).
Czy duża i ceniona marka w świecie komercyjnej muzyki elektronicznej będzie w stanie przekonać użytkowników do kolekcjonowania odnośników do muzyki zamiast plików i płyt?


Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →