The Cinematic Orchestra

The Cinematic Orchestra
Chill out Classic Jazz
Kraj:
Wielka Brytania
Wytwórnie:

Twórcą i założycielem projektu jest Jason Swinscoe – dj, kompozytor i producent, niegdyś leader jazzowo-punkowej grupy Crabladder. Przez długi czas Jason związany był na stałe z Ninja Tune, gdzie odpowiedzialny był za poszukiwanie nowych talentów i repertuar całej wytwórni,. Blisko współpracował m.in. z Coldcutem, Herbaliserem, DJ Foodem czy Mr. Scruffem.

The Cinematic Orchestra zadebiutowali w 1999 roku, albumem „Motion”, wydanym przez Ninja Tune. Płyta zwróciła uwagę krytyków, którzy zachwycali się niezwykłym i
bardzo naturalnym połączeniem jazzowej tradycji z nowoczesnością. Wielki orędownikiem twórczości The Cinematic Orchestra stał się Gilles Peterson, który nie tylko często prezentuje ich muzykę w swoich audycjach, ale również zamieszcza ich kompozycje na swoich licznych kompilacjach. Słuchacze jego kultowej audycji na BBC Radio 1 przyznali albumowi „Motion” tytuł płyty roku! Kolejnym wielkim wyróżnieniem w 1999 roku był dla The Cinematic Orchestra występ podczas ceremonii wręczenia nagrody za całokształt dorobku filmowego Stanley’owi Kubrickowi, przyznawanej przez amerykański związek reżyserów- Directors Guild.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W 2002r. ukazuje się drugi album  pt. „Every Day”. Na płycie Cinematic po raz pierwszy pojawiają się wokaliści: amerykańska gwiazda soul – Fontella Bass („All That You Give”, „Evolution”) oraz raper Roots Manuva („All Things To All Man”). Sukces obu albumów zaowocował licznymi propozycjami koncertów na całym świecie, zarówno w klubach jak i na prestiżowych festiwalach: w Montreux, Cannes czy na hiszpańskim Sonarze.

Duża część materiału na kolejny album “Man With A Movie Camera”, powstała na zamówienie festiwalu filmowego w Porto, jako ilustracja dźwiękowa do niemego rosyjskiego filmu “Człowiek z kamerą” z 1929r. Całość została wykonana na żywo podczas galowej projekcji filmu. Sukces całego przedsięwzięcia, jak też skomponowany przez Jasona Swinscoe materiał zachęcił Ninja Tune do wydania w 2003 roku płyty “Man With A Movie Camera”. Po premierze albumu rozpoczęła się trasa koncertowa, podczas której zespół wykonywał na żywo muzykę do projekcji filmu. Występ w Jazz Cafe w Londynie został zarejestrowany i wydany w postaci płyty DVD – „Man With A Movie Camera”.

Fotogalerie z udziałem The Cinematic Orchestra

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →