Reedycje albumów The Cinematic Orchestra! Wygraj płytę 'Motion’ – KONKURS!

Zapowiedzi

Z okazji występu The Cinematic Orchestra na Warsaw Summer Jazz Days do polskich sklepów trafiają właśnie reedycje kultowych albumów grupy - debiutanckiego "Motion" i "Live At Royal Albert Hall".

22 czerwca 2011 roku w ramach Warsaw Summer Jazz Days w Palladium wystąpi legendarna brytyjska grupa – The Cinematic Orchestra. Początki zespołu sięgają 1990 roku, jednak pod tą nazwą zaistnieli dopiero w drugiej połowie dekady. Główny filarem The Cinematic Orchestra jest Jason Swinscoe, brytyjski DJ, kompozytor i producent, związany z wytwórnią Ninja Tune od początku jej istnienia.

Wydany w 1999 roku debiutancki krążek grupy zatytułowany „Motion” na stałe wpłynął na kształt nu jazzu, stając się esencjonalnym albumem gatunku. Nowatorska metoda odtwarzania 'na żywo’ sampli starych jazzowych utworów w połączeniu z warsztatem improwizacyjnym muzyków, elektroniką i turntablismem podbiła serca słuchaczy i krytyków w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wydawnictwo zostało również okrzyknięte albumem roku przez BBC Radio 1, co zapoczątkowało współpracę zespołu z kultowym dziennikarzem muzycznym Gillesem Petersonem. Przypieczętowaniem pozycji grupy było zaproszenie do występu na słynnym Director’s Guild Awards w 1999 roku, gdzie nagrodę za całokształt twórczości otrzymywał Stanley Kubrick. Doskonałą koncertową dyspozycję grupy dokumentuje wydawnictwo „Live At Royal Albert Hall”.

Reedycje płyt Brytyjczyków oraz nadchodzący występ w warszawskim Palladium, są znakomitą okazją do przypomnienia sobie wciąż żywej klasyki nowocześnie rozumianego jazzu.

KONKURS

Mamy dla Was dwa albumy The Cinematic Orchestra – „Motion”. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy poprawnie odpowiedzieć na pytanie:

Jaki tytuł nosi film, a zarazem album The Cinematic Orchestra, do którego brytyjska grupa stworzyła na żywo ścieżkę dźwiękową podczas festiwalu Porto European City of Culture 2000?

Prawidłowe odpowiedzi prosimy przesyłać najpóźniej do 9 czerwca 2011 roku do godz. 15:00 na adres [email protected] W treści należy podać prawidłową odpowiedź, swój login na Muno.pl, imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego.

The Cinematic Orchestra – Motion

Tracklista:
01. Durian
02. Ode to the Big Sun
03. Night of the Iguana
04. Channel 1 Suite
05. Bluebirds
06. And Relax
07. Diabolus
08. Kalima

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →