The Cinematic Orchestra wiosną w Polsce ZAMÓW BILETY

Wydarzenie

Legendarni The Cinematic Orchestra wracają na koncerty do Polski! Podczas kwietniowej trasy Brytyjczycy odwiedzą Warszawę, Gdańsk, Kraków, Wrocław i Poznań. Zaprezentują przedpremierowo nowy materiał, a także swoje największe klasyki.

Znakomity skład pod wodzą Jasona Swinscoe pojawi się w Polsce po kilkuletniej przerwie. Zespół nad Wisłą zawsze przyjmowano entuzjastycznie, choćby podczas pamiętnych koncertów w ramach festiwali Sacrum Profanum czy Warsaw Summer Jazz. Po miesiącach spędzonych w studio The Cinematic Orchestra wracają do koncertowej aktywności, a polscy fani będą mieli okazję, by ocenić nowe kompozycje zespołu.
Fenomen The Cinematic Orchestra nie dziwi, bo Swinscoe i jego współpracownicy połączyli doskonały instrumentalny warsztat z wrażliwością na piękno harmonii i niezwykłą muzyczną erudycją. Choć zadebiutowali albumem „Motion” w słynnej nowobrzmieniowej wytwórni Ninja Tune, ich muzyka trafiła zarówno do miłośników muzyki elektronicznej, jak i fanów nu jazzu. TCO udało się odświeżyć język jazzowej tradycji przy pomocy samplera i komputerów.
Już wkrótce być może dostaniemy kolejną porcję kinematycznych impresji, na 2015 zapowiadana jest bowiem premiera nowego albumu zespołu. Materiał ten, obok starych kompozycji, usłyszymy już w kwietniu na pięciu koncertach w Polsce. The Cinematic Orchestra zagrają w Polsce w ośmioosobowym składzie.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →