Juerga

Juerga
House Tech House Techno Tribal
Rok urodzenia:
1983
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań
Wytwórnie:

Grający od 2003 Juerga od zawsze stawia sobie za cel granie muzycznych wulkanów, kipiących energią setów oraz prawdziwych bomb parkietowych, pieczołowicie szukanych wśród jego ulubionych wytwórni, takich jak Dyinamic, Get Physical, Stereo Productions, Cecille, Material.

Ceni sobie w artystach oryginalność i odrobinę szaleństwa, która musi być w każdym DJ-u czy producencie. Jego cykl imprez nazywa się Scandalizm gdyż każde wariactwo prowadzi w końcu do choć odrobiny kontrowersji, a ta do skandalu. Mowa oczywiście o skandalu muzyczno-estradowym…

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wraz ze swoim przyjacielem Mikitą w 2006 roku zakładają agencję Scandal i wkrótce później ruszają z wspomnianym cyklem, odwiedzając wszystkie większe miejsca w swoim rodzinnym Poznaniu, a także Hel, Olsztyn, Szczecin czy Kołobrzeg. Na ich imprezach wystąpiły już takie gwiazdy jak Stimming, Motorcitysoul, Jeff Samuel, Jeff Bennet czy młodsi Oliver Deutschamann, Nils Wittig, Catz i Juan Cala, nie wspominając czołówki polskich artystów.

Przez te 6 lat muzycznej przygody grał w wielu projektach i w wielu miejscach, których nie sposób wymienić. Supportował oprócz gwiazd zaproszonych na własne eventy takie tuzy jak Mark Knight, Barry Ashworth i w końcu dwukrotnie swojego ulubionego artystę, człowieka mającego największy wkład w muzyczny charakter Juergi – DJ-a Chusa.

Juerga przez pewien okres pisał dla polskiej edycji DJ Magazine gdzie w swoich obszernych felietonach poruszał zagadnienie fenomenu i aktualności tribal house, gatunku który w różnych odmianach i postaciach wciąż gości w jego setach. Najlepiej czuje się za konsoletą w zatłoczonym klubie jednak lubi także pokombinować z domowymi bitami… tak zrodziła się koprodukcja z Mikitą – „After Hell” wydana nakładem Levitate oraz zamieszczona na kompilacji polskich produkcji selekcjonowanych przez Dirty Stuff.  

W 2009 rozpoczyna przygodę z berlińskim Sweat Lodge Radio gdzie obok audycji Tama Sumo, Jamesa Blonde, Konsequenz czy Nikola Gali prowadzi swój autorski program Scandal Show! W 2009 liczy iż jego cykl stanie się jeszcze bardziej popularny i zacznie odwiedzać coraz to nowe miejsca na mapie Polski, ponieważ proponowanie ludziom ciekawych i niebanalnych dźwięków jest jego największym celem w muzycznej przygodzie życia.

DJ Chart | Juerga | 03.2012

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Audiofly Fela (Davide Squillace Simple Chaos remix)
2 Francesco Bonora & SeHou Lady Paris (Daniel Sanchez's 9 Minutes of Love Remix)
3 Kellerkind Disco On The Dancefloor
4 Matthew Burton Horse & Zebra (De la pimp remix)
5 Mendo & Andre Butano Gringo
6 ONNO Paragroove
7 Thyladomid Calling
8 Unders & Camiel Daamen Dirty French Baguette
9 Dirty Culture Singur pe lume (Danilo Cardace & Elia Perazzini remix)
10 Re.You feat. Daniel Wilde Falling
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →