2 Stupid Gods – In The Dziurka EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/05/18
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Minęło 9 miesięcy odkąd na profilu Soundcloud olsztyńskiego projektu Two Stupid Gods pojawił się utwór o przewrotnym tytule „In The Dziurka„. Bardzo szybko zyskał sympatię słuchaczy jak i DJ’ów, jednak dopiero teraz release trafia do sprzedaży nakładem Night Drive Music, zarówno w postaci analogowej jak i cyfrowej. Długi czas oczekiwania na wydanie rekompensuje nam zestaw remiksów przygotowanych przez śmietankę polskiej sceny house – Pol_On, SLG oraz duet Mikita & Juerga.
Pierwsze takty debiutanckiego numeru projektu Piotra Bejnara i Jackname Trouble przywodzą na myśl hit Noze sprzed lat – „You Have To Dance”. O umiejętności budowania prostych, lecz chwytliwych motywów mogliśmy przekonać się przy okazji wcześniejszych produkcji artystów, nie inaczej jest w przypadku „In The Dziurka”. Trudno pozostać obojętnym wobec pomysłowo zaaranżowanych elementów nu-disco. Wersję oryginalną dopełnia edit wzbogacony o partie pianina.
Na słowa uznania zasługują też wszyscy remikserzy, jednak najwyższy stopień podium w tej kategorii należy bez wątpienia do Pol_On – ich wersja wprost urzeka subtelnością i melodyjnością, poprostu płynie! Zapewniam, że na jednym odsłuchaniu się nie skończy!
SLG postawił na house w dub’owym wydaniu – masywna linia basowa i oldschool’owe smaczki stały się już elementami rozpoznawczymi nowego stylu Łukasza, a „In The Dziurka” w tej interpretacji wypada przekonująco.
W rolę pretendentów do zawojowania parkietów wcielili się Mikita & Juerga, co nie powinno dziwić biorąc pod uwagę ich ostatnie dokonania. Zapewne takie było zamierzenie podczas tworzenia remiksu, osiągnięte w stu procentach.
„In The Dziurka” to ponad wszelką wątpliwość jedno z czołowych polskich wydawnictw tego roku. Tym bardziej cieszy fakt, że odpowiedzialni za nie są wyłącznie „nasi” artyści.Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Original Mix

02. SLG Remix

03. Pol_On Remix

04. Mikita & Juerga Remix

05. Piano Edit

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →