Strichka czyli ukraiński festiwalowy szlagier

Wydarzenie

19 maja odbędzie się kolejna odsłona najważniejszego festiwalu muzyki elektronicznej na Ukrainie - Strichka. Czym przyciąga techno-turystów z całej Europy?

19 maja to najważniejsza data w tym roku na ukraińskiej, klubowej ziemi. Tego dnia po raz piąty odbędzie się tam flagowy festiwal naszych wschodnich sąsiadów – Strichka Festival. To dzisiaj jedna z najbardziej elektryzujących imprez w Europie, gdzie poza lokalną publiką widać sporo techno-turystów z całego kontynentu – przyciąga tutaj przede wszystkim ciekawy line-up, wyjątkowe wibracje no i ceny.
Strichka to z ukraińskiego wstążka/tasiemka, która w myśl organizatorów „ma połączyć serca i umysły ludzi w różnym wieku, kolorze skóry czy płci”. Festiwal ma reprezentować proste, skromne podejście do życia i zachęcać jednocześnie do celebrowania życiowych eksperymentów i nonkonformizmu – pisaliśmy w naszej ubiegłorocznej relacji.
Tegoroczna edycja ponownie odbędzie się w zabytkowej dzielnicy Podił, gdzie mieści się legendarny klub Closer – serce kijowskiego clubbingu, na terenie którego również rozgrywać się będzie Strichka.
W składzie znajdziemy silną, lokalną reprezentacje oraz kilka perełek m.in. Luke Slater, DMX Krew, DJ Sneak, GAS, Prins Thomas czy Ion Ludwig.
Bilety w cenie 25 euro nadal do nabycia tutaj.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →