Tiefschwarz

Tiefschwarz
Deep house Electro Electronic House Techno

Braciom Aliemu i Bastiemu Schwarzom nie brakuje poczucia humoru – na jednej ze stron internetowych swoją muzykę określili terminami psychobilly i death metal. To oczywiście żart – Tiefschwarz to jeden z najbardziej znanych duetów z pogranicza house, electro i techno.

Pochodzą ze Stuttgartu, ale obecnie mieszkają w Berlinie. Ich wielka producencko-didżejska kariera rozpoczęła się w połowie lat 90., kiedy po raz pierwszy postanowili stanąć za gramofonami. Kolejnym krokiem było wejście do studia nagraniowego. I tu też los im sprzyjał. Ich pierwszy singiel –„Music”- zdobył tak dużą popularność, że braciom Schwarz nie pozostało nic innego jak wydać album.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Płytą „Ral 9005“ zjednała im duże grono fanów, wśród których znalazł się sam Derrick Carter, legenda sceny klubowej i szef wytwórni Classic. Amerykanin zaproponował im współpracę, która trwała kilka lat i zaowocowała świetnymi singlami (m.in.„Neper”, „Nix”). Po tak doskonałej rekomendacji bracia Schwarz nie mogli narzekać na brak pracy – zremiksowali nagrania bardzo wielu znanych wykonawców, m.in. Madonny, Underworld i Missy Elliot.

Jednak największą sławę przyniósł im remiks mało znanego zespołu Spektrum – ich wersja „Kinda New” dziś uznawana jest za jeden z najlepszych utworów w historii muzyki elektronicznej. Sukcesy płytowe zaowocowały licznymi ofertami grania – Tiefschwarz otrzymali rezydentury w londyńskim Fabric, w Weekend w Berlinie i frankfurckim klubie Robert Johnson. Obecnie prowadzą własną wytwórnię płytową Souvenir Music. Nagrali też dwie kompilacje: „10 Years of Tiefschwarz. Blackmusik” oraz „Strictly Tiefschwarz”, z klasykami house, dla amerykańskiej oficyny Strictly Rhythm.

DJ Chart | Tiefschwarz | 03.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Elif Bicer, Marco Freivogel 11 am (Before) feat. Elif Bicer (Original Mix) Souvenir Music
2 Overnite, Hollis P Monroe, Hollis P Monroe & Overnite If I M Alive (Original Mix) NAU
3 Michal Ho Don't Rush (Jay Haze's Return Of The Pony Mix) Nice Try
4 Kenny Leaven Rocket (Original Mix) NAU
5 Morphosis Too Far (Marcel Dettmann Definition 1) Delsin
6 Justus Kohncke Timecode (Axel Boman Mix) Kompakt
7 Clayton Steele Passion (DJ T. Remix) No.19 Music
8 Bot'Ox Basement Love (Richard Fearless Mix) I'm A Cliche
9 Barnt Tunsten (Original Mix) Comeme
10 Francys Trust Me (Original Mix) Souvenir Plus
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →