Tiefschwarz

Tiefschwarz
Deep house Electro Electronic House Techno

Braciom Aliemu i Bastiemu Schwarzom nie brakuje poczucia humoru – na jednej ze stron internetowych swoją muzykę określili terminami psychobilly i death metal. To oczywiście żart – Tiefschwarz to jeden z najbardziej znanych duetów z pogranicza house, electro i techno.

Pochodzą ze Stuttgartu, ale obecnie mieszkają w Berlinie. Ich wielka producencko-didżejska kariera rozpoczęła się w połowie lat 90., kiedy po raz pierwszy postanowili stanąć za gramofonami. Kolejnym krokiem było wejście do studia nagraniowego. I tu też los im sprzyjał. Ich pierwszy singiel –„Music”- zdobył tak dużą popularność, że braciom Schwarz nie pozostało nic innego jak wydać album.

Płytą „Ral 9005“ zjednała im duże grono fanów, wśród których znalazł się sam Derrick Carter, legenda sceny klubowej i szef wytwórni Classic. Amerykanin zaproponował im współpracę, która trwała kilka lat i zaowocowała świetnymi singlami (m.in.„Neper”, „Nix”). Po tak doskonałej rekomendacji bracia Schwarz nie mogli narzekać na brak pracy – zremiksowali nagrania bardzo wielu znanych wykonawców, m.in. Madonny, Underworld i Missy Elliot.

Jednak największą sławę przyniósł im remiks mało znanego zespołu Spektrum – ich wersja „Kinda New” dziś uznawana jest za jeden z najlepszych utworów w historii muzyki elektronicznej. Sukcesy płytowe zaowocowały licznymi ofertami grania – Tiefschwarz otrzymali rezydentury w londyńskim Fabric, w Weekend w Berlinie i frankfurckim klubie Robert Johnson. Obecnie prowadzą własną wytwórnię płytową Souvenir Music. Nagrali też dwie kompilacje: „10 Years of Tiefschwarz. Blackmusik” oraz „Strictly Tiefschwarz”, z klasykami house, dla amerykańskiej oficyny Strictly Rhythm.

DJ Chart | Tiefschwarz | 03.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Elif Bicer, Marco Freivogel 11 am (Before) feat. Elif Bicer (Original Mix) Souvenir Music
2 Overnite, Hollis P Monroe, Hollis P Monroe & Overnite If I M Alive (Original Mix) NAU
3 Michal Ho Don't Rush (Jay Haze's Return Of The Pony Mix) Nice Try
4 Kenny Leaven Rocket (Original Mix) NAU
5 Morphosis Too Far (Marcel Dettmann Definition 1) Delsin
6 Justus Kohncke Timecode (Axel Boman Mix) Kompakt
7 Clayton Steele Passion (DJ T. Remix) No.19 Music
8 Bot'Ox Basement Love (Richard Fearless Mix) I'm A Cliche
9 Barnt Tunsten (Original Mix) Comeme
10 Francys Trust Me (Original Mix) Souvenir Plus