Mikita

Mikita
Electronic Progressive House Tech House
Kraj:
Polska
Miasto:
Poznań
Wytwórnie:

Mający muzyczne korzenie zarówno w linii genealogicznej jak i historycznej Mikita musiał połączyć swoje życie z muzyką. Od zawsze interesował się różnego rodzaju dźwiękami wymieniając Agenta Sumo, Kevina Saundersona czy Octave One. Dodatkowo jego zainteresowania podsycała mama -solistka operowa. W ten sposób Mikołaj zawsze poruszał się w środowisku artystów i muzyków, dla których to co robią to całe życie. Dlatego w tej chwili Mikita nie wyobraża sobie nie słyszeć codziennie miliona nowych dźwięków zarówno tych wyprodukowanych przez innych jak i niego samego. Od kilku lat jest DJ-em i producentem wybierając za swoją największą miłość muzykę elektroniczną. Zafascynowany jest klasycznym housem i techno z lat 90, dlatego kawałki które słucha i produkuje muszą go czymś zaskoczyć i jak sam mówi nie zagra niczego co w ciągu kilku minut nie wykona salta, fikołka i nie poprowadzi przez muzyczną podróż.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Po pobycie na Wyspach powrócił do Polski gdzie wraz z DJ-em Juerga stworzył agencję Scandal, mającą na celu promowanie niebanalnych dźwięków na najwyższym światowym poziomie. Od blisko dwóch lat przemierzyli ze swoim cyklem Scandalizm setki kilometrów odwiedzając najlepsze kluby w Polsce. Na tych imprezach gościli DJ-e i producenci z czołówki światowej, od których Mikita czerpie inspirację i doświadczenie. Na jednej imprezie spotkali się zatem z Motorcitysoul, Stimmingiem, Jeffem Bennetem czy Jeffem Samuelem wymieniając najciekawszych gości Scandalizmu, a tych było dużo więcej.

 

Przełom roku 2008/2009 stał się prawdziwym zwrotem w karierze młodego, poznańskiego artysty. Na swoim koncie zaliczył pierwsze wydawnictwa w wytwórniach takich jak Levitate czy Dirty Stuff. Ta ostatnia uznała kawałek „After Hell” jednym z ciekawszych polskich produkcji w owym czasie i umieściła go na kompilacji firmowanej nazwą labelu. Pod koniec roku Mikitą zainteresował się sam Angelo Mike umieszczając jego kawałek na swojej dwupłytowej kompozycji najlepszych polskich numerów, pt” Poland Calling”. Angelo był tak zachwycony kunsztem muzycznym artysty iż poprosił go o zremiksowanie jego numeru „Road To Agra”, który mimo tego iż nie został jeszcze oficjalnie wydany już święci triumfy nie tylko znajdując często miejsce w imprezowych setach Angelo Mike, ale także zyskując ogromną popularność na myspace obydwu artystów. Oryginalny numer był utrzymany w klimacie techno, które tak lubi Angelo, Mikołaj jednak zaryzykował i wyprodukował niesamowicie energetyczną i niemieszczącą się w żadnych ramach mieszankę funku, nowoczesnego tech house z domieszką oryginalnych dzwięków techno. Niejedna osoba już zakochała się w tym numerze.  Mikita wystąpił także na imprezie firmowanej marką Sentence należącej do Angelo Mike, gdzie zebrał pochlebne opinie nawet od samej gwiazdy wieczoru jakim był Anthony Pappa.

 

W 2009 roku opiniotwórczy magazyn DJ MAG uznał remiks EMDE za najlepszy polski kawałek jaki ujrzał światło dzienne na przełomie maja i czerwca. Mając na uwadze ilość i poziom polskich produkcji na arenie międzynarodowej śmiało uznać można to za jeden z największych sukcesów Mikity.

 

2009 rok rozpoczęty ogromnym uderzeniem ma skończyć się jeszcze większym. Mikita nie opuszcza swojego studia, stawia sobie coraz wyżej poprzeczkę zarówno w kwestii produkcji własnej muzyki jak i organizowania imprez w nowych i niecodziennych miejscach i z coraz ciekawszymi artystami. Czekamy z niecierpliwością czym jeszcze zaskoczy nas nieobliczalny Mikita.

DJ Chart | Mikita | 12.2011

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 PillowTalk Far From Home (Original Mix) Wolf + Lamb
2 Mikita, Misty Same Faces (Forgotten Circus Remix) Ponton Music
3 Adi Shabat, Ori Toledano In Your Face (Nico Purman Remix) Girl Scout
4 Storm Queen (Morgan Geist) It Goes On (Vox) (Original Mix) Environ
5 Laura Jones Love In Me (Eats Everything's Loving You Re-Work) Leftroom
6 Seuil Ultravision feat. Jaw (Original Mix) Supplement Facts
7 Maxxi Soundsystem There's No Love (Original Mix) Need Want
8 Brigante, Ali Love, Luca C Different Morals (Original Mix) Southern Fried Records
9 Audiojack Get Serious (Original Mix) 2020 Vision
10 Ron Carroll, Superfunk Lucky Star (Kolombo Smooth Remix) Noir Music
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →