Pysh – Funkaholic EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/02/27
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Izraelska wytwórnia Asymmetric ewidentnie upodobała sobie twórców znad Wisły. Całkiem niedawno recenzowaliśmy bowiem EP’kę „Ambrozja EP” polskiego producenta Tanzlife, a już teraz otrzymujemy kolejny rodzimy produkt „Funkaholic EP” za który odpowiedzialny jest Pysh.

Pysh znany głównie z pięknego remiksu Regenerate dla Booka Shade tym razem opowiada o swoim uzależnieniu od funk’u. Niestety, funk w jego wydaniu wypada dość blado – utwór jest monotonny i bezpłciowy. Co prawda przygrywa nam wesoły motyw gitarowy, jednak zabrakło wyraźniej, bujającej linii basowej, tak ważnej w funky house! Original Mix sprawia wrażenie wczesnej wersji utworu – same zapętlone motywy i niedopracowana aranżacja.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wybór Mikity na remiksera nie powinien dziwić, gdyż panowie współpracowali już ze sobą przy „Mango EP”, z której to remix Mikołaja zdobył największe uznanie. „Funkaholic” w jego wykonaniu prezentuje się znacznie lepiej niż oryginał, choć duża ilość narastających whitenoise’ów drażni ucho.

Zaskoczeniem natomiast może być wybór Jacoba Seville jako drugiego reinterpretatora, gdyż nie jest on kojarzony z taką odmianą house. Jego wersja to oszczędny brzmieniowo tech-house, który niestety słabo komponuje się z funk’ową gitarą.

EP-kę wieńczy „Bang La” – ciekawie zapowiadający się deep z prostym motywem przewodnim, jednak podobnie jak w przypadku pierwszego numeru – za mało elementów urozmaicających kompozycję. Zdaje się, że zabrakło pomysłów na wykończenie utworu.

Cóż… po wysłuchaniu tej EP-ki chyba nikt nie stanie się funkoholikiem…

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Original Mix
02. Jacob Seville Remix
03. Mikita’s Piano Dub Mix
04. Bang La


Pysh – Funkaholic – AR036 by AR Promo

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →