MUNOLUDY 2011 – Festiwal Roku Polska!

Artykuł

Już wkrótce przedstawimy Wam przewodnik dotyczący tegorocznych letnich eventów a tymczasem prezentujemy wyniki w kategorii Festiwal Roku Polska 2011 w naszym plebiscycie MUNOLUDY 2011!

Jako, że to pierwsza edycja plebiscytu MUNOLUDY, tym bardziej zależało nam na stworzeniu rzetelnego rankingu w świecie polskiej muzyki klubowej i festiwalowej.

Dziękujemy za Wasze mocne wsparcie – jak zwykle nie zawiedliście. Świadczy o tym zarówno ilość oddanych głosów, jak i zainteresowanie i promocja ze strony nominowanych kandydatów jak i mediów (o naszym plebiscycie można było przeczytać na głownej stronie Wirtualnej Polski i w wielu innych magazynach i gazetach).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

W sumie oddano 13 i pół tysiąca (13 481) głosów w 7 kategoriach!!! Czas więc na rozstrzygnięcia. Przed Wami nalepsze polskie festiwale 2011.

MUNOLUDY 2011 – FESTIWAL ROKU PL

 

1. AUDIORIVER FESTIVAL  – 46 % głosów

46 % głosów to wynik imponujący. Audioriver nie miało sobie równych w kategorii Festiwal Roku Polska. Organizatorzy, odpowiedzialni za sprowadzenie w tym roku nad Wisłę takich artystów jak Paul Kalkbrenner, Sven Vath, Pan Pot czy Seth Troxler, mogą czuć się dumni mając wśród Was tak wierną rzeszę fanów. Edycja festiwalu z 2011 roku była zarówno rekordowa pod względem frekwencji jak i utwierdziła nas w przekonaniu, że muzyka eletroniczna ma się w Polsce wyjątkowo dobrze. Audioriver animując przestrzeń życia klubowego, zarówno poprzez konferencje, Rynek Niezależny, jak i sam festiwal rokrocznie udowadnia, że można działania na tak wielką skalę prowadzić ze smakiem i przy uznaniu rzeszy klubowiczów.

2. HEINEKEN OPEN’ER FESTIVAL – Gdynia

Jeden z największych festiwali w naszym kraju plasuje się w naszym zestawieniu na miejscu 2. W roku 2011 odbyła się jubileuszowa edycja, którą swoimi doskonałymi występami uświetnili min. Coldplay, Prince, Caribou, Cut Copy, James Blake, Chromeo Crystal Fighters i wielu wielu innych. Heineken gromadzący rokrocznie olbrzymią publiczność z całego kraju stałe się już punktem obowiązkowym dla każdego festiwalowicza, bycie i przeżywanie Openera to ceremonia, którą wielu z Was doceniło w naszym głosowaniu. GRATULUJEMY!

3. BIAŁYSTOK UP TO DATE FESTIVAL – Białystok

Najmłodszy z pierwszej trójki, dumnie na pudle staje Białystok Up To Date. O tym festiwalu robi się coraz głośniej – nie tylko ze względu na kosmicznie dobre podejście do tematu promocji, ale również za sprawą nietuzinkowych artystów którzy odwiedzają Białystok podczas święta Podlasia, jakim niewątpliwie staje się BU2D8. To również działania pozafestiwalowe takie jak warsztaty, Ambient Park czy imprezy towarzyszące przyczyniły się do tego iż o Białystok Up To Date zrobiło się głośno. Gratulujemy!

4. TAURON NOWA MUZYKA – Katowice

Tauron Nowa Muzyka w roku ubiegłym postawił poprzeczkę niezwykle wysoko. Organizatorzy po raz kolejny udowodnili, że mają konkretną wizję na tak duży event w sercu Śląska. Amon Tobin, Lamb, Emika, Roska, Pearson Sound, to nazwiska, które w jednym miejscu usłyszeć możemy tylko na TNM. Eklektycznie, z dużym smakiem i znajomością tematu! GRATULUJEMY miejsca w pierwszej 5!

5. OFF FESTIVAL – Katowice

Doceniony poza granicami kraju, Off Festival, ma swoich wiernych wyznawców w naszym kraju. Artur Rojek, twórca eventu, udowadnia, że to nie ogromny budżet eventu przyczynia się do jego prestiżu. Wyszukując i zapraszając na Off ciekawe nazwiska przyczynia się również do tego, że rynek festiwalowy w Polsce staje się jednym z najważniejszych w Europie. GRATULUJEMY!

6. UNSOUND FESTIVAL – Kraków

7. SELECTOR FESTIVAL – Kraków

8. ORANGE WARSAW FESTIVAL – Warszawa

9. BOOGIE BRAIN – Szczecin

10. ELECTROCITY – LubiążPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →