Tuxedo

Tuxedo
Deep house Progressive House Techno

Mieszkający w Gdańsku dj i producent wychowany w rodzinie zawodowych muzyków. W roku 2005 debiutuje za konsolą w gdańskim klubie Parlament, od tamtej pory odwiedzając dziesiątki miejsc w całej Polsce i nie tylko, proponując słuchaczom wyszukane brzmienia progressive i deep house, które przyniosły mu uznanie w klubowym środowisku. Lista klubów w których występował jest bardzo długa, najważniejsze to Sfinks (Sopot), SQ (Poznań), Prozak (Kraków), Das Lokal (Wrocław), LeBonk (Helsinki), Recycle Lounge (Amsterdam), czy festiwal Silesia In Love (Chorzów), a także Buffet (Gdańsk) i SOHO (Sopot) gdzie na przestrzeni lat rezydował.
Jako producent może pochwalić się wydaniami w takich labelach jak Plastic City, Sudbeat, Baroque, Black Hole czy Reworck, a jego utwory zyskiwały uznanie wśród legend progressive house jak Hernan Cattaneo, Guy J, Pole Folder i Max Graham.
Tuxedo tworzy również muzykę ilustracyjną do filmów i reportaży. Od marca 2012 prowadzi własny projekt o nazwie Electronic Tree, zainicjowany pod skrzydłami Proton Music. Jest to wytwórnia promująca szerokie spektrum niszowych brzmień, będąca muzyczną bazą wielu zdolnych twórców z Polski i świata, regularnie supportowana przez największe postacie klubowej elektroniki.
Prowadzi własne audycje na słynnych rozgłośniach friskyRadio („Crossroads”), Proton Radio, a także jest blisko związany z polskim Houseradio.

DJ Chart | Tuxedo | 10.2015

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Betoko Just Live Bunny Tiger Dubs
2 Kobana Freefall (Mononoid Remix) Proton Music
3 Brian Cid Pitch Black Knee Deep In Sound
4 Andrea Cassino De Los Alpes a Los Andes (Pole Folder Remix) Soundteller
5 Tuxedo Standing In The Rain Seven Spirits
6 Anatomica Lyra Electronic Tree
7 Florian Rietze Forgive Me (Cosmic Cowboys Remix) Delicieuse
8 Stephen J. Kroos Pluviophile (Subsky Remix) Spring Tube
9 John Digweed & Nick Muir Track For Life (Yousef Circus Rework) Bedrock
10 Monojoke & Tuxedo Blue Lagoon Spaghetti Monster
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →