Superpitcher

Superpitcher
Electronic House Techno
Kraj:
USA
Miasto:
Nowy Jork
Wytwórnie:

Superpitcher – to absolutna czołówka europejskiej DJki z kolońskiej wytwórni Kompakt, najmodniejszej dziś wytwórni łączącej gatunki klubowe z manierą pop i oryginalną rytmiką rodem z glam rocka (tzw. schaffelbeat).

Wydana 2 lata temu płyta „Here Comes Love” została entuzjastycznie przyjęta na całym świecie, docierając też do Polski.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jego muzyka to tech-house-electro z dużą nutą glam popu i dandysowskiej stylizacji, jak pisze Playboy – ELEGANCJA, NOSTALGIA, DEKADENCJA!

Pochodzący z Kolonii DJ i producent zasłynął w klubach całego świata jako autor wielu undergroundowych hitów z „Heroin” i „Yesterday” na czele oraz brawurowych coverów – m.in. „Baby’s On Fire” Briana Eno czy „This Is The Dream Of Evan And Chan” gwiazdy indietronics Dntel. Muzyka łącząca wielobarwne składniki (microhouse, shaffelbeat, pop, glam, ambient, a nawet kabaret) wprost zawojowała umysły słuchaczy na całym świecie. Także w Polsce doczekała się sporego rozgłosu, trafiając na playlisty znanych i popularnych audycji radiowych oraz zbierając doskonałe noty w prasie.

Debiutancki krążek Superpitchera „Here Comes Love” już nazwano klasykiem techno-pop. Niezwykle zgrabnie balansuje na granicy formuły piosenki i muzyki do klubu. Wytwórnia wizualizuje to tak: „wyobraź sobie jak Françoise Hardy i DJ Pierre tańczą razem przy Jamajskich dźwiękach Studio One albo Briana Ferry łapiącego klimat pijanego Elvisa i nowoczesnego R&B przefiltrowane przez minimal z Kolonii”.

Superpitcher gładko łączy muzykę taneczną z formułą piosenki w duchu elegantów house, takich jak Herbert czy Vladislav Delay, a całość przesyca piekielnie romantyczną nostalgią w duchu electro i pop lat 80.

DJ Chart | Superpitcher | 09.2010

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Axel Boman Purple Drank
2 Superpitcher Black Magic
3 Ideal Schöne Frau mit Geld (Losoul Instrumental Dub)
4 Thank you Michael Thrilloop Tool (Edit)
5 Gerd In The Morning (At The Club) (Dj Koze Remix)
6 Barnt What Is A Number, That A Man May Know It? Magazine
7 Superpitcher Rabbits In A Hurry (Sascha Funke's JD Is The One Rabbits Remix)
8 Roman Flugel How To Spread Lies
9 Pachanga Boys Power
10 Balam Acab See Birds EP Tri Angle
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →