V/A – Total 12

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/08/29
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Zapoczątkowana w 1999 roku seria składanek „Total” to bez wątpienia coroczny okręt flagowy wytwórni Kompakt. Spora ilość ekskluzywnych produkcji, kilka numerów już wcześniej wydanych – czyli tych sprawdzonych i lubianych – z reguły czyni z tej kompilacji produkt niezawodny. Jak więc jest tym razem? Tak, jak zawsze, czyli solidnie. Nawet bardzo.
Superpitcher, Michael Mayer, Jörg Burger, Wolfgang Voigt, oraz Reinhard Voigt to nazwiska znane nie od dziś. Każdy z nich ma za sobą bogatą zróżnicowaną karierę w przemyśle muzycznym, pokaźny katalog wydawniczy a wszyscy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do powstania kolońskiego giganta. No i każdy z nich odgrywa istotną rolę na dwunastej części „Total”. W jaki sposób?
Bez skocznego „White Lightning”, hipnotycznego „Remodernist”, nieco dziwacznego „That’s What I Told Sanchez”, czy też uroczego i spokojnego „Frieden” ta kompilacja straciłaby niemalże całkowicie swój urok. Ale to w żaden sposób nie oznacza, że reszta produkcji jest w jakikolwiek sposób zła.
Mamy tu jeden z największych sztosów tego roku w postaci „Waiting For”. Jest również „Playground Altona”, czyli numer pochodzący z jednej z najmocniejszych dotychczas wydanych EP-ek AD 2011. Pojawia się też dwóch uznanych i bardzo zdolnych producentów z Ameryki Południowej, czyli Gui Boratto ze swoim rave’owym potworem „The Drill”, oraz Mathias Aguayo na „I Don’t Smoke”.
Zdecydowanie warto sięgnąć po tę edycję „Total” ze względu na świetną formę starej gwardii Kompaktu, cała reszta bowiem służy jako niezły dodatek na tle grubo ponad przeciętnych produkcji wyżej wymienionej piątki.


Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Kolombo – Waiting For 
02. WhoMadeWho – Every Minute Alone (Michael Mayer Remix)
03. GusGus – Over (Life and Death Remix) – 
04. Superpitcher – White Lightning – 
05. Michael Mayer – That’s What I Told Sanchez 
06. Gui Boratto – The Drill 
07. Matias Aguayo – I Don’t Smoke 
08. The Modernist – Remodernist 
09. Coma – Playground Altona 
10. Wolfgang Voigt – Frieden 
11. Reinhard Voigt – Guide My Hands
12. Mohn – Tiefental

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →