Skinny Patrini

Skinny Patrini
Electro
Kraj:
Polska
Skinny Patrini, to trójmiejski audiowizualny duet: Michał „Skinny” Skórka i wokalistka Anna Patrini. „Tworzenie muzyki we dwoje można przyrównać do dialogu między dwiema osobami (…)Jeśli pojawia się więcej osób, traci się intymność, będąc/pracując we dwójkę można naprawdę stworzyć coś niesamowitego.” mówi Michał (Alternativepop.pl)
Wraz z Anią tworzą parę przyjaciół ze szkoły podstawowej, która także w liceum stawiała wspólnie pierwsze sceniczne kroki. Początkiem prawdziwej współpracy były pierwsze pomysły nagran IAMX w Trencinie w 2004. Potem były już pierwsze wspólne piosenki i trasa koncertowa po najważniejszych klubach w Polsce, a z czasem po Europie (Paryż, Barcelona, Berlin, Wilno, Ryga, Budapeszt). W 2008 roku zagrali mini trasę koncertową w Irlandii (Dublin, Gallway i Cork). Mają na koncie występy u boku MGMT, Ladytron, Calvina Harrisa, Mylo, Tigi, Fischerspoonera, Stereo Total, Adriano Canzian oraz AdamSkyego.
Ania zaśpiewała na płycie Adriano „Metamorphosis”, a on zrobił dwa remixy utworu „YSMF”, które trafiły na międzynarodową EP-kę Skinny Patrini, wydaną w w 2008 nakładem niemieckiego labelu Electroleptil.
W listopadzie 2008 polską premierę miał wreszcie debiutancki album duetu „Duty Free” (Antena Krzyku), na którym znalazły się starsze i najnowsze kompozycje. Gościnnie pojawili się DJ George z Galapagos Manufacture oraz Michael Provocateur. Światowa premiera cyfrowej wersji płyty odbyła się w styczniu 2009. Album jako jedno z nielicznych polskich wydawnictw dostępny jest w iTunes, Wasabi czy Beatport.
2009 rok to przełom w karierze duetu – gorąco przyjęte koncerty zarówno klubowe jak i na wszystkich liczących się festiwalach w kraju (Selector, Open’er, MTV Festival, Off Festival, Castle Party), świetnie przyjęte koncerty zagraniczne (Bukareszt, Elektro-Mechanika Festival w St Petersburgu), udział w fantastycznym wydarzeniu jakim był Orange Warsaw Festival oraz Grand Prix na Festiwalu Pepsi Vena w Łodzi to najważniejsze wydarzenia dla Skinny Patrini w roku 2009. Trzy utwory z debiutanckiej płyty zostały wykorzystane do ścieżki dźwiękowej do kinowego mega-hitu „Galerianki”
Skinny Patrini zagrali ostatni koncert w roku 2009 w poznańskiej Cafe Mięsna, poprzedzonym występem dla sopockiego Sfinksa w ramach obchodów 18tych urodzin klubu, po czym udali się na zasłużony, krótki odpoczynek. Jak sami mówią, potrzebują chwili relaksu, po którym zabiorą się za nagranie drugiego albumu długogrającego (planowany jest on na rok 2011).
Co przyniosły pierwsze miesiące roku 2010? Wspaniale przyjęte koncerty w najważniejszych klubach w całym kraju (Wrocław, Warszawa, Poznań, Bydgoszcz). Świetnie przyjęty koncert podczas wieczoru polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju oraz niesamowity koncert podczas festiwalu INSPIRACJE 2010 (Szczecin), podczas którego premierę miały nowe utwory, które Skinny Patrini planują zamieścić na swym drugim albumie, który planują wydać w bieżącym roku..
Imprezy blisko Ciebie w Tango App →