San Proper

San Proper
Electronic House Indie Dance / Nu Disco
Kraj:
Holandia
Miasto:
Amsterdam
Wytwórnie:

San Proper od ponad 15 lat grasuje po amsterdamskim klubowym undergroundzie. Jest twórcą wielu cykli imprezowych, które doczekały się statusu kultowych. Z jego inicjatywy powstała seria imprez „The Black Disco Bust”, promująca klasyczne brzmienia Disco, oraz „Choque” – skierowana do fanów muzyki House. Jest członkiem kolektywu „Italo Elite”, który w swoich setach pielęgnuje pamięć o Italo-disco, współtworzy projekt „Afro Brode”, który jest nowym afrobeatowym projektem z Amsterdamu oraz przybiera pseudonim Stepmother tworząc „dubstep przyjazny kobietom”.

Jako nastolatek marzył o tym, aby być sławnym gitarzystą. Wygrał największe  w Holandii show muzyczne dla młodych talentów, po czym zdecydował całkowicie poświęcić się muzyce elektronicznej. Dziś gitara towarzyszy mu podczas autorskich live’ów oraz występów z  Tomem Trago w ramach projektu „The Dirt Machine”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

San Properowi nie można również odmówić talentu producenckiego. Udowodnił to po raz pierwszy przy okazji „Proper A’dam Family Series”, wydawnictw prezentujących kolaboracje artysty z innymi twórcami holenderskiej sceny klubowej. Projekt został zauważony przez Ricardo Villalobosa, który poprosił San Propera o zremiksowanie kawałka „Electonic Water – It ate my quarter”. W ten sposób rozpoczęła się współpraca artysty z wytwórnią Perlon, dzięki czemu zdobył rangę artysty międzynarodowego. Dziś San Proper może pochwalić się wydawnictwami dla takich wytwórni jak Rush Hours, Ratio?music, Perlon, Dekmantel czy Studio Soulrock.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →