San Proper

2 417
San Proper
Electronic House Indie Dance / Nu Disco
Kraj:
Holandia
Miasto:
Amsterdam
Wytwórnie:

San Proper od ponad 15 lat grasuje po amsterdamskim klubowym undergroundzie. Jest twórcą wielu cykli imprezowych, które doczekały się statusu kultowych. Z jego inicjatywy powstała seria imprez „The Black Disco Bust”, promująca klasyczne brzmienia Disco, oraz „Choque” – skierowana do fanów muzyki House. Jest członkiem kolektywu „Italo Elite”, który w swoich setach pielęgnuje pamięć o Italo-disco, współtworzy projekt „Afro Brode”, który jest nowym afrobeatowym projektem z Amsterdamu oraz przybiera pseudonim Stepmother tworząc „dubstep przyjazny kobietom”.

Jako nastolatek marzył o tym, aby być sławnym gitarzystą. Wygrał największe  w Holandii show muzyczne dla młodych talentów, po czym zdecydował całkowicie poświęcić się muzyce elektronicznej. Dziś gitara towarzyszy mu podczas autorskich live’ów oraz występów z  Tomem Trago w ramach projektu „The Dirt Machine”.

San Properowi nie można również odmówić talentu producenckiego. Udowodnił to po raz pierwszy przy okazji „Proper A’dam Family Series”, wydawnictw prezentujących kolaboracje artysty z innymi twórcami holenderskiej sceny klubowej. Projekt został zauważony przez Ricardo Villalobosa, który poprosił San Propera o zremiksowanie kawałka „Electonic Water – It ate my quarter”. W ten sposób rozpoczęła się współpraca artysty z wytwórnią Perlon, dzięki czemu zdobył rangę artysty międzynarodowego. Dziś San Proper może pochwalić się wydawnictwami dla takich wytwórni jak Rush Hours, Ratio?music, Perlon, Dekmantel czy Studio Soulrock.

Imprezy na których grałem

Loveland Festival 2012 Amsterdam

Loveland Festival 2012

Sb, 11 sierpnia 2012
godz: 11:00

Awakenings Festival 2012 Amsterdam

Awakenings Festival 2012

Sb, 30 czerwca 2012
godz: 11:00

Fotogalerie z udziałem San Proper