Oszibarack

Oszibarack
Electronic Pop
Kraj:
Polska
Miasto:
Wrocław
Wytwórnie:

Oszibarack

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wrocławska formacja powstała w 2004 roku za sprawą czwórki muzyków: dj Patrisii (znanej frontmenki zespołu HUSKY), producenta i kompozytora Agima, perkusisty Zmazika i basisty Tomka. Swoją karierę rozpoczęli od umieszczenia utworu „SKIRTS UP!” w zabawnej komercyjnej reklamie HEYAH (Kuźnia). Zaraz potem utwór ukazał się na singlu, który już teraz przechodzi do polskich pozycji kultowych wytwórni 2.47 records prowadzonej przez leadera Agressivy69, Bodka Pezdę.

Oszibarack ma na swoim koncie dwie studyjne płyty: „Moshi, Moski” oraz „Plim plum plam”. Pierwszy krążek cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. „Plim plum plam” to druga studyjna płyta tego zespołu. Ich muzykę cechuje bezkompromisowe podejście do formy i nieszablonowe pomysły aranżacyjne. Stylistycznie rozpięta jest pomiędzy minimalowym studium w „Anchor up” a dojrzałym, leniwym electro-pop w „Stop calling me”, którego pozazdrościć mógłby wrocławianom sam Goldfrapp.

Muzyka z „Plim plum plam” wpisuje się w estetykę klubową, ale wyrasta ponad format muzyki użytkowej. Dzięki instrumentom dętym możemy się pokusić o stwierdzenie, ze ich stylistyka sięga w stronę nu-jazzu, ale tak nie jest, gdyż aranżacje i klimat utworów ciążą wyraźnie w stronę popu. Mówiąc „pop”, myślimy bardziej o BBC Radio One i linii programowej związanej z nurtem ambitnym, balansującym pomiędzy niemiecką elektroniką a angielskim dystansem i luzem. Oszibarack to nowe spojrzenie na eklektyzm, który pieczołowicie wydestylowany z patosu pokazuje, ile jeszcze może zdarzyć się w muzyce wbrew obawom krytyków.

Muzycy od początku zakładali, że główną osią działalności Oszibarack będzie zabawa formą, szukanie kontrastów i zestawianie ze sobą stylów z pozoru do siebie nieprzystających.

Ich muzyka charakteryzuje się mieszanką elektro, funky i orchestral trip hopu. Ciepły wokal dj Patrisii, świetnie wplata się w elektroniczne loopy, pojawiające się na przemian z tradycyjnymi instrumentami.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →