Nuno Dos Santos

Nuno Dos Santos
House Techno
Kraj:
Holandia
Miasto:
Amsterdam
Wytwórnie:
Nuno dos Santos muzyką elektroniczną i dj-ingiem zainteresował się w latach dziewięćdziesiątych. Dzięki wytrwałości w rozwijaniu swojej pasji, wraz z początkiem nowego tysiąclecia, doczekał się pierwszych znaczących sukcesów. W 2000 roku wyjechał do Irlandii jako uczestnik Red Bull Music Academy, pięć lat później podczas Amsterdam Dance Event został okrzyknięty mianem dj-skiego talentu roku. Naturalną konsekwencją tych wyróżnień były coraz częstsze zaproszenia do holenderskich i zagranicznych klubów, wizyty na najważniejszych w regionie festiwalach muzyki elektronicznej oraz własny cykl imprez z nurtu techno odbywających się pod hasłem Full Spectrum.
Jeśli Nuno dos Santos nie gra sam, to na pewno gra z Patricem Bäumelem w ramach wspólnego projektu 360 Soundsystem. Byli oni rezydentami kultowego amsterdamskiego klubu 11 oraz Trouw, a grane przez nich sety wyróżniają się niesamowitą różnorodnością brzmieniową i stylistyczną.
Kolejnym polem, na którym spełnia sią Nuno dos Santos to produkcja muzyki. W 2010 roku nakładem wytwórni Compost ukazał si,ę nagrany wspólnie z TJ Kong, album „After Dark, My Sweat”. Na płycie tej została zarejestrowana współpraca z takimi artystami, jak Robert Owens, Marbert Rocel, czy Nicolette. Ma on na swoich koncie również kilka singli i epek, zdaje się być on również zawziętym twórcą remiksów.

DJ Chart | Nuno Dos Santos | 01.2013

Artysta Tytuł Wytwórnia
1 Johannes Brecht HOLLA (Original Mix) Sunday-Music
2 Move D Say I (Original Mix) Electric Minds
3 Matthew Dear Fighting Is Futile (KiNK Extended Dub) Spectral Sound
4 Chicken Lips He Not In (Eats Everything Chicken Tits Rewix) Defected
5 Francesco Tristano, Yuichi Murakami Ground Bass (Kirk Degiorgio Remix) Deutsche Grammophon
6 Nautiluss Zero Gravity (Original Mix) 3024
7 Phil Weeks Acid Pattern (Original Mix) Robsoul Recordings
8 Tadeo Faster Edit (Original Mix) Alpha Signal Records
9 Jeff Mills See This Way (Original Mix) Axis Records
10 Guts Didn't I (Guts re-edit) Heavenly Sweetness

Fotogalerie z udziałem Nuno Dos Santos