Motor City Drum Ensemble

Motor City Drum Ensemble
House Techno
Kraj:
Niemcy
Miasto:
Stuttgart
Wytwórnie:

Pod pseudonimem Motor City Drum Ensemble kryje się Danilo Plessow – młody producent z niemieckiego Stuttgartu, który w nowatorski sposób rozwija dokonania takich artystów jak Moodymann czy Kerri Chandler. Brudne, głębokie, ciepłe, miejskie brzmienie to jego znaki rozpoznawcze. Wydana przez MCDE seria singli Raw Cuts to obowiązkowa pozycja dla fanów wyrafinowanego, undergroundowego house a każde z wydawnictw cyklu wyprzedawane jest „na pniu”. Jego miks w prestiżowej serii podcastów Resident Advisor uważany jest za jeden z najlepszych w zeszłym roku. Łączy wpływy starego soulu, boogie, techno i pionierskiego house.

Artysta zaczynał od produkcji hip-hopowych i charakterystyczne dla rapu lat 90 brzmienie daje się usłyszeć i w jego „klubowych” produkcjach. Kilka lat temu zyskał ogólnoświatową renomę na scenie broken beat/nu jazz jako członek projektu Inverse Cinematics (ich numery grał między innymi Gilles Peterson). Już wtedy wydawał single i remiksy dla najbardziej szanowanych labeli jak Raw Fusion czy Ubiquity. Dziś podróżuje po całym świecie prezentując autorski miks disco, house i techno w nowojorskich loftach, modnych klubach Japonii i na europejskich festiwalach.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Motor CIty Drum Ensemble to obecnie jedna z najgorętszych marek zarówno sceny nowego disco, jak i ambitnego house czy techno. Tworząc na ich pograniczu stał się w ostatnich miesiącach wziętym producentem (realizuje właśnie projekt z Reinerem Trubym) i remikserem (min. DJ T, Jazzanova, DJ Sprinkles, Lodemann, etc.).

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →