Morcheeba

Morcheeba
Chill out Soul Trip hop
Kraj:
Wielka Brytania

Brytyjska formacja Morcheeba to niekwestionowana legenda sceny trip-hop i ulubiona grupa milionów miłośników leniwych chillout-owych rytmów i zabarwionego szlachetnym soulem popu. Morcheeba ma na swoim koncie 6 albumów i kilka milionów sprzedanych płyt, które podbiły serca zarówno fanów muzyki klubowej jako doskonałe ballady, ale urzekły też sympatyków innych gatunków. Ich kompozycje pojawiły się również jako soundtrack filmowy w  m.in. w „Enemy Of The State”, „This Year’s Love”, „Traffic”. Największy sukces przyniosły im utwory „Rome Wasn’t Built In A Day”, „The Sea”, „Blindfold” czy „Otherwise”, które stały się klasyką popu.
morcheeba

Grupę założyli bracia Ross i Paul Godfrey, do których w 1995 roku dołączyła wokalistka Skye Edwards. To jej ciepły i głęboki głos w połączeniu z muzyką braci Godfrey sprawił, że grupa szybko zyskała sławę nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie. Po wypuszczeniu kilku EPek i singli (mi.in.: „Trigger Hippie” i „Never An Easy Way”) , Morcheeba wydała w 1996 album  „Who can you trust?” (1996), który natychmiast spotkał się entuzjastycznym przyjęciem, a formacja stała się wręcz z dnia na dzień kultową.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Kolejna płyta „Big Calm”, wydana w 1998 roku, podwyższyła dodatkowo poprzeczkę. Morcheeba zaprezentowała materiał nieco odmienny, bardziej dojrzały i w efekcie jeszcze lepszy niż na debiutanckim krążku. Album odniósł ogromny sukces komercyjny i znalazł kilka milionów nabywców.

Trzecia w ich dorobku płyta to flirt z popowymi strukturami – albumem „Fragments Of Freedom” udowodnili, ze potrafią przekonać do popu nawet tych, którzy popu nie lubia. „Fragments Of Freedom”  to 11 utworów utrzymanych w znanym klimacie, w tym przebój „Rome Wasn’t Built In A Day”.
Kolejna pozycja w dyskografii zespołu to „Charango” (2002), po której nastąpiła składanka najlepszych piosenek z repertuaru zespołu, zatytułowana „Parts Of The Process” (2003). Rok 2003 przyniósł dużą zmianę w obrazie formacji – zespół rozstał się ze Skye, która zdecydowała się na solową karierę i ostatnia płyta  – „The Antidote” (2005) – została już nagrana z Daisy Martey, byłą członkinią Noonday Underground.

W lutym 2010 grupa oficjalnie ogłosiła powrót do oryginalnego składu i na 8 czerwca 2010 planowana jest premiera przełomowej, siódmej płyty,  „Blood Like Lemonade”, nagranej po siedmiu latach przerwy, ponownie ze Skye. Paul Godrfey tak komentuje ten długo oczekiwany album : „To jest płyta, którą powinniśmy byli nagrać po „Big Calm”, ale musieliśmy przemierzyć zdradzieckie tereny by móc powrócić do naszego naturalnego habitatu”. Skye dodaje: „Przyjaciele pytają mnie jaka będzie brzmiała nowa płyta. Odpowiadam: Będzie brzmiała jak Morcheeba. To jasne!”

Fotogalerie z udziałem Morcheeba

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →